V době chytrých telefonů a smartwatch klasické náramkové hodinky slouží spíš jako doplněk. I tak ale existuje několik důvodů, proč byste si je měli pořídit.

  • Jako investici.
  • Kvůli výjimečné ruční práci a vnitřní mechanice. Tedy něčemu, co smartwatch mít nikdy nebudou.
  • Z loajality k tradici značky a její historii.
  • Můžete jimi vyjádřit společenské postavení.
  • Jako jedinečný módní doplněk.

Čtěte také: Sedm druhů bot, které by měly být součástí každého pánského šatníku

Vybrali jsme několik nových modelů náramkových hodinek v různých cenových hladinách tak, abyste si vybrali podle toho, co zrovna potřebujete.

Jaquet Droz a model Petite Heure Minute Smalta Clara
kategorie: $$$

Švýcarská značka, která se od ostatních kolegů odlišuje tím, že dává velký důraz na vizuální složku, právě představila novou kolekci dámských i pánských hodinek s ciferníkem zasazeným v ručně vykládané vitráži. Oslavila tak 280 let od svého založení.

Cena: 52 tisíc švýcarských franků (zhruba 1 165 000 korun)

Seiko Caliber 9S Hi-Beat 36000 V.F.A.
kategorie: $$$

Slavilo se i u Seika. Tentokrát 20 let modelu Caliber, a hodináři u té příležitosti vytvořili hned tři nové kousky v pánském i dámském provedení. Můžete volit ve stříbrné i zlaté. Obě varianty jsou ideální pro každou událost.

Cena: 53 200 eur (zhruba 1 375 000 korun)

Breitling a model Navimeter 8 B01
kategorie: $$

Další novina ze Švýcarska. Nový model z kolekce Navimeter značky Breitling se inspiroval klasickými hodinkami letců z 30. a 40. let minulého století. Díky nadčasovému designu ciferníku (pásek můžete zvolit jak kovový, tak kožený) se i tyto hodí na každou příležitost.

Cena: 8080 dolarů (zhruba 180 tisíc korun)

Chopard a model Grand Prix De Monaco Historique
kategorie: $$

Pro všechny sportovní nadšence a milovníky luxusních hodinek v jednom přichází značka Chopard v rámci monacké Grand Prix každoročně s novým modelem hodinek. Jeho výroba je samozřejmě omezená a letošní model bude zhotovený pouze v 250 kusech. Ideální na každodenní nošení i jako investice.

Cena: cca 200 000 korun

Tag Heuer a model Jack Heuer 85th Anniversary Limited Edition Autavia
kategorie: $$

Tyhle klasické „pandy“ z nerezové oceli byly (jak už název napovídá) vyrobeny pro oslavu pětaosmdesátého výročí značky Tag Heuer. Výjimečný kousek se vyrábí v omezeném počtu kusů a neměl by chybět na žádném zápěstí dobře postaveného muže.

Cena: 5900 dolarů (zhruba 130 tisíc korun)

Junghans Form A
kategorie: $

Asi nejminimalističtější design hodinek, který se letos představil. Pokud máte rádi nadčasovou eleganci, tyto hodinky (opět navržené jak pro dámy, tak pro pány) jsou vaším novým nejlepším kamarádem.

Cena: 830 liber (zhruba 24 tisíc korun)

Casio a model A1158WEA-1Ef
kategorie: $

Pokud vás baví neformální styl a baví vás digitálky, určitě si kupte tuhle klasiku od značky Casio. Hodit se budou na každodenní nošení (zvlášť pokud do práce nemusíte chodit v obleku).

Cena: 940 korun

Na závěr se podívejte, jak vznikají legendární hodinky Patek Philippe 5175R Grandmaster Chime.