skip to main content
Český byznys

Hodnota Kary Trutnov je osmdesát milionů, schválili věřitelé. Otevřeli cestu k záchraně

Tradiční česká kožešnická značka Kara Trutnov má za sebou další krok, který jí otevírá dveře k záchraně. Věřitelé firmy, která je od letošního února v insolvenci, totiž na jednání u Krajského soudu v Hradci Králové ve čtvrtek schválili znalecký posudek, který firmu oceňuje na více než osmdesát milionů korun.

„Soud konstatuje, že znalecký posudek byl schůzí věřitelů schválen,“ píše se v protokolu ze čtvrteční schůze věřitelů, který se ještě ten den objevil v insolvenčním rejstříku. Ocenění vypracovala firma Prague Accounting Services.

Schválení znaleckého posudku je důležitým krokem nutným pro přijetí reorganizačního plánu a dává naději na další fungování firmy. 

Kara se dostala do insolvence letos v únoru, kdy neustála několikaměsíční uzavření obchodů v loňském roce kvůli koronaviru v kombinaci s financováním firmy pomocí dluhopisů. Do insolvence ji společně s další českou oděvní značkou Pietro Filipi dovedl podnikatel Michal Mička.

Reklama

Do záchrany Kara Trutnov se vrhl její bývalý majitel Zdeněk Rinth společně s firmou Natland Pohledávková V., která patří do skupiny Natland Group Tomáše Rašky. Zdeněk Rinth v Kaře nejdříve pracoval, od roku 1990 ji vlastnil a v roce 2018 od něho společnost koupila firma C2H Michala Mičky.

  „Zachování značky a fungování firmy je výhodnější, než firmu zavřít, tedy ukončit konkurzem,“ uvedla ve čtvrtek skupina Natland.

Kara Trutnov za sebou nechala na 160 věřitelů, kteří nyní dohromady požadují 277 milionů korun. Pokud by tak firma nyní ukončila činnost, nároky věřitelů by při ocenění firmy na 80,5 milionu korun nemohly být plně uspokojeny.

Zdeněk Rinth proto nyní bude muset oželet své oblíbené procházky se psem v lesích kolem Trutnova a místo toho se pokusí Karu oživit. Ten už v květnu znovuotevřel první prodejnu Kary a dnes má značka dohromady šestadvacet funkčních prodejen v Česku i na Slovensku.