Jedenáct let po otevření hlásí O2 arena rekordní čísla obsazenosti VIP prostor. Pod novým pánem a v novém kabátě jsou vyprodané skyboxy i téměř všechna místa v klubovém patře.

Aktuální čísla vypadají následovně: celkem je k pronájmu určeno 41 skyboxů a 16 sportboxů a všechny mají své nájemníky. O patro níž je k pronájmu určeno 1603 klubových sedadel a obsazeno jich je 1549. Zbývajících 54 míst lze z důvodu limitovaného výhledu prodávat pouze jednorázově na koncerty. Vyprodáno je i 40 tzv. prémiových sedadel.

„Máme v historii zatím nejvyšší počet prodaných VIP produktů. Přičítáme to atraktivním akcím a samozřejmě výjimečnosti letošního roku, kdy bylo na programu jednak halové mistrovství Evropy v atletice, ale především světový hokejový šampionát,“ říká Richard Benýšek, předseda představenstva společnosti Bestsport Arena, která O2 arenu vlastní a provozuje. Samotná Bestsport Arena patří od roku 2013 do skupiny PPF Petra Kellnera.

O Petru Kellnerovi, nejbohatším muži Česka, se více dočtete v našem speciálu o českých miliardářích:

kellner done

Kvůli právě končícímu mistrovství světa Bestsport za poslední dva roky investoval do haly 150 milionů korun – rekonstruovaly se výsuvné tribuny, vyměnilo se osvětlení i ozvučení, renovací prošly vstupní turnikety, rentgenové rámy, výtahy i centrální kuchyně.

A výrazně se proměnilo i VIP, tedy třetí patro se skyboxy. Na kratší straně kluziště se vybouraly čtyři nové a za 30 milionů korun vznikl tzv. Premier Club o rozloze 1500 metrů čtverečních pro 400 lidí. Ten má za cíl zatraktivnit prostory „anonymních VIP apartmá“.

„Když se po skyboxovém patře procházíte, tak zjednodušeně jdete dlouhou chodbou, než přijdete na místo, odkud jste vyšli. O patro níž, na klubovém patře, které je otevřené, se lidé setkávají a to se nám líbilo a chtěli jsme alespoň malou část přenést do skyboxového patra,“ popisuje Benýšek.

Po letošních žních – atletickém šampionátu a hokejovém mistrovství, které překonalo divácký rekord – přijde Bestsport Arena o svého dosud stálého a nejčastějšího nájemníka: hokejisty Slavie. Ti sestoupili z extraligy a první ligu budou hrát ve svém domovském Edenu. Spekuluje se o tom, že by je mohli nahradit jejich pražští rivalové ze Sparty, zvlášť pokud se v Holešovicích začne rekonstruovat stařičká Tipsport Arena (dříve Sportovní hala).


Čtěte také:

Jágr a delší kousek žvýkačky, bingo, Sazka, Babiš anebo 7 jeho nejlepších reklam

Starosti hoteliéra Siveka: Jakou má Jágr rád matraci a řízek?