Kina sice spí, ale streamingové služby jedou naplno a chrlí jednu povedenou novinku za druhou. Kdy jindy je všechny nakoukat než teď, když beztak nemáte nikam chodit? A home office chvíli počká… Podívejte se na náš výběr seriálových novinek, které byste měli vidět.

Mělas to vědět (HBO GO)

Hlavní letošní novinka HBO láká na hvězdnou sestavu: Nicole Kidman a Hugh Grant v hlavních rolích a k tomu scenárista David E. Kelley, který napsal úspěšné Sedmilhářky. K dispozici jsou zatím první dva díly, které slibují napjatou atmosféru, pohledné záběry New Yorku a nejednoznačné charaktery. A schválně jestli poznáte, kdo zpívá píseň, která hraje v titulcích?

Dámský gambit (Netflix)

Zatímco skutečné šachy sleduje jen úzký okruh nadšenců, seriál o geniální šachistce se stal na Netflixu podzimním hitem. Svižné vyprávění, vysoké produkční hodnoty, povedená hudba i stylové retro zasazení. Díky tomu všemu vás osmidílná minisérie snadno chytne a nepustí.

Většinu času si pro sebe strhává pozornost Anya Taylor-Joy v hlavní roli, ale objeví se i Harry Melling (Dudley z Harryho Pottera) nebo Thomas Brodie-Sangster, který vypadá skoro stejně, jako když hrál před sedmnácti lety malého zamilovaného chlapce v Lásce nebeské. Až na ten knírek…

Mandalorian (Disney+)

Zatímco nová trilogie Star Wars vzbudila rozpaky, první hraný seriál ze stejného univerza se dočkal převážně pozitivních reakcí. Čerstvě spuštěná druhá řada, v níž se vrací tajemný nájemný lovec Mandalorian, začala stejně slibně jako ta první: přinesla Timothyho Olyphanta, perfektní westernovou atmosféru a lov na nebezpečné monstrum. A nebojte, Baby Yoda je pořád stejně roztomilý a budete mít dost příležitostí se o tom přesvědčit.

Jeho temné esence (HBO GO)

Fantasy seriál vycházející z trilogie Philipa Pullmana se stal loni jedním z největších hitů, a tak ho nepřekvapivě následuje druhá řada, která se odehrává poté, co lord Asriel otevřel most do nového světa.

Hledáte-li vizuálně výpravnou podívanou na dlouhé podzimní večery, budou Jeho temné esence spolehlivou volbou. Premiéra druhé řady je 17. listopadu.

Koruna (Netflix)

Oblíbený seriál o anglické královské rodině se 15. listopadu na obrazovky vrátí čtvrtou řadou. Královnu Alžbětu II. si znovu střihne Olivia Colman a během deseti dílů se podíváme na vládu Margaret Thatcherové, ale dojde i na svatbu prince Charlese a lady Diany nebo na válku o Falklandy.

Tohle jsme my (NBC)

Pearsonovi se vrací už popáté. Diváky příhody sourozenců Kevina, Randalla a Kate i jejich rodin pořád baví. Tvůrci seriálu navíc prozradili, že se pátá řada otře i o současnou koronavirovou pandemii.

Fargo (FX)

Neustále sice mění časové zasazení i herecké obsazení, Fargo si však pořád drží vysokou kvalitu. A slušně si zatím vede i jeho čtvrtá řada, v níž se objevuje Jason Schwartzman, Chris Rock, Ben Whishaw či Jessie Buckley. Tentokrát se odehrává v padesátých letech v Kansas City a věnuje se dvěma zločineckým skupinám bojujícím o nadvládu.