Vracejí se filmy ze světa Pána prstenů přímo z rukou původních tvůrců, kteří s nimi před více než dvaceti let poprvé uchvátili svět. Společnost Warner Bros. ve čtvrtek oznámila, že původní tým pracující na trilogiích Pán prstenů a Hobit připravuje nový hraný film zaměřený na postavu Gluma. Andy Serkis, který Gluma ztvárnil v původní filmové trilogii, roli v připravovaném snímku zreprízuje.

Film s pracovním názvem Pán prstenů: Hon na Gluma, který je chystaný na rok 2026, tento herec také zrežíruje. Na vývoji se nicméně bude podílet i režisér Pána prstenů a Hobita Peter Jackson a také scenáristky Fran Walsh a Philippa Boyens společně s dalšími lidmi z původního týmu.

Tvůrci stojící za úvodní filmovou trilogií by se na pokračování „měli podílet na každém kroku“, alespoň to uvedla společnost Warner Bros. Film je nyní v rané fázi prací na scénáři.

Do kin by ho firma mohla uvést v roce 2026. Nepůjde však o jediný připravovaný film ze světa Středozemě.

Společnost Warner Bros. už v únoru 2023 oznámila, že uzavřela dohodu na zpracování několika filmů podle knih J. R. R. Tolkiena. Natočí je label New Line Cinema.

První ze dvou připravovaných filmů, animovaný The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, se do kin chystá už 13. prosince. Děj snímku režírovaného Kenjim Kamiyamou se bude odehrávat dvě stě let před trilogií Hobit.

Původní trilogie Pána prstenů v kinech utržila téměř tři miliardy dolarů. Série Hobbit, která jí dějově předchází, tuto částku v tržbách dorovnala.

Trilogie z počátku milénia s Elijahem Woodem, Ianem McKellenem nebo Liv Tyler v hlavních rolích získala tři desítky nominací na Oscara a sedmnáct jich proměnila, včetně sošky za nejlepší snímek za třetí film Návrat krále.