skip to main content

Hra na Boha, anarchie a dvě seniorky v rozpuku. Na co se dívat dnes večer

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Inspiraci na dnešní večer si pro vás připravila redaktorka Jana Mertová.

Reklama

Devs

(HBO, osm epizod, 2020)

Silicon Valley, supertajný projekt a nejpokročilejší počítač světa. Seriál Devs vás zavede do technologické firmy Amaya, kde pracuje i mladý pár Lily a Sergej. Jako ajťáci se podílejí na nejrůznějších projektech, ale ani jeden z nich netuší, co dělá tajná sekce Devs. Až do chvíle, kdy Sergej dostane nabídku začít tam pracovat.

Po prvním dni na novém místě však záhadně zmizí a Lily po něm začne pátrat. Při tom odhaluje, že za zavřenými dveřmi futuristické budovy uprostřed lesa se dějí věci, ze kterých mrazí. Spolu s divákem postupně odkrývá, že hranice mezi vizionářstvím a šílenstvím je tenká a že hra na Boha není beztrestná.

Reklama

Grace a Frankie

(Netflix, šest sérií po třinácti epizodách, 20152021)

Život začíná v sedmdesáti. Alespoň tedy v seriálu Grace a Frankie. Hlavní hrdinky v podání Jane Fonda a Lily Tomlin po čtyřiceti letech manželství zjistí, že se obě provdaly za gaye. Navíc se jejich manželé do sebe zamilovali a hodlají se vzít. V první chvíli to vypadá, že se titulním postavám život zhroutí jako domeček z karet.

Svérázné dámy ale coming out svých mužů vezmou jako příležitost pro nový začátek. Sestěhují se společně do jednoho domu a rozjedou vlastní byznys s vibrátory pro starší a pokročilé. Grace a Frankie je seriál, který vás zahřeje na duši a přesvědčí, že život může být pořádná jízda v každém věku.

Láska a anarchie

(Netlix, osm epizod, 2020)

Sofie má v životě zdánlivě všechno – milujícího manžela, dvě děti i rozjetou kariéru. Že jí něco chybí, si uvědomí, až když jako digitální konzultantka dostane za úkol zachránit krachující zkostnatělé nakladatelství, kde potká svého mladšího kolegu Maxe.

Začnou spolu hrát zpočátku nevinnou flirtovací hru. Hecují se, kdo se na veřejnosti odhodlá k větší šílenosti. Jenže postupně se jim to vymkne z rukou. A začne se roztáčet spirála událostí, která má vliv na jejich pracovní i osobní život. Hořkosladká švédská komedie ukazuje, že občas je lepší na nic si nehrát a místo toho si radši hrát.

Reklama
Reklama