Co je lepší odměnou po dlouhém dni, než si lehnout do vany s příjemně teplou vodou a dalšími přísadami podle vaší chuti? A co teprve, když si tohle dopřejete po náročném dni plném cestování? A co kdyby byla vana, do které se noříte, v naprosto úchvatném okolí a maximální zážitek by si tak dopřávaly všechny vaše smysly?

Zní to skvěle, že? Jestliže vás přesně takové zážitky lákají, tak čtěte dál, máme pro vás seznam 11 hotelů z různých koutů světa, které nabízejí naprosto úžasné koupelny a vany. Nikdy nevíte, jestli se vám tyhle tipy nebudou na vašich cestách někdy hodit…

Glen Oaks, Big Sur, Kalifornie: Big Sur Cabin

glen oaks

Vana pro dva… Je třeba ještě něco dodávat? Pokud ano, tak třeba tohle – leží v krásném prostředí lesů málo zalidněné kalifornské části Big Sur a kromě velké vany si tak s vaší drahou polovičkou užijete i soukromí. A jestli vás to bude bavit, můžete si případnou dlouhou chvíli (nejen) ve vaně krátit sledováním všudypřítomných krbových ohňů.


Sanctuary Baines’ Camp, delta řeky Okavango, Botswana: All Suites

baines

Sanctuary Baines nabízí pět apartmá a s žádným neuděláte chybu. Zvlášť pokud se rádi koupete pod hvězdami posetým nebem. A pokud pod hvězdami i rádi spíte, není problém si na terasu k vaně nechat přesunou i postel.


Anantara Sanya Resort, San-ja, Čína: Royal Ocean View Suite

Anantara-Sanya-Resort

Jihočínské moře, kam se podíváte a vy ve vlastní vaně, kde vás nic neruší… Dokážete si představit něco, co by vaše cestováním narušené nervy uklidnilo ještě víc?


Musha Cay, ostrovy Exuma, Bahamy: Beach House

Musha-Cay

Vyzkoušet si pobyt v Musha Cay je doslova a do písmene kouzelné. A to nejen kvůli místním skvělým venkovním vanám, ale i proto, že vlastníkem tohoto soukromého ostrova je David Copperfield.


Bambu Indah, Bali, Indonésie: Afrika House

Bambu-Indah-Credit-Djuna-Ivereigh

Místní ručně vyráběné měděné vany nebudete chtít opustit. A jestli na to budete mít čas, tak to udělejte. Bali je totiž oázou klidu a správně si tenhle ostrov vychutnáte, pokud se nebudete nikam hnát.


Hotel Aire de Bardenas, Tudela, Španělsko: Double Room

Aire-de-Bardenas

Tento hotel najdete obklopený přírodním parkem Bardenas, což vám umožní dokonalé spojení s přírodou. A to všechno v tak trochu old-schoolovém duchu.


Jumby Bay, ostrov Jumby Bay, Antigua: Pool Suite

Jumby-Bay-Antigua

V Karibiku se vám asi nebude chtít dělat nic jiného, než se koupat. A večer moře jistě rádi vyměníte za příjemnou, tradičně laděnou, vanu.


Six Senses Samui, Samui, Thajsko: The Retreat

Six-Senses-Samui

Thajský záliv tak trochu jinak – pohledem z vany. Proč to nevyzkoušet?


Anantara Dhigu Maldives Resort, atol jižní Male, Maledivy: Sunset Beach Villa

maledivy

Blankytné moře, bílý písek, chatky s doškovými střechami… Jak si představujete Maledivy vy? Pokud nějak takto, přidejte si k tomu ještě dokonalou vanu a víc už chtít nemůžete.


Morukuru Family Ocean House, přírodní rezervace De Hoop: Jihoafrická republika: Ocean House

Morukuru-Family-Ocean-House

Kromě vany na opravdu nečekaném místě vám Ocean House nabídne i řadu exkluzivním služeb včetně soukromého kuchaře, vlastního komorního, řidiče nebo chůvy. Čili, pokud si nedokážete odpočinout tady, nepodaří se vám to pravděpodobně už nikde.


Elsa’s Kopje, národní park Meru, Keňa: Honeymoon Cottage

Elsas-Kopje

Romantika, kam se podíváte. Pokud máte rádi Vzpomínky na Afriku nebo Lvici Elsu, je tohle místo právě pro vás.