Hypoteční banka, jeden z největších poskytovatelů hypotečních úvěrů na českém trhu, mění od 19. února název na ČSOB Hypoteční banka. Vizuální změna završuje proces jejího začleňování do finanční skupiny ČSOB. Pro klienty, kteří mohou řešit financování svého bydlení na jakékoli pobočce ČSOB, se tím podle zástupců banky nic nezmění.

Změna nemá dopad ani na vnitřní fungování banky a zaměstnance, protože integrace do skupiny ČSOB se uskutečnila v minulých letech.

„Cílem naší dlouhodobé strategie je zdůraznit, že skupina ČSOB je expertem na finanční služby a řešení, a vše spojit pod jednu silnou značku,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Hypoteční banky Martin Vašek.

Název se mění od 19. února 2024. Veškeré smlouvy zůstávají nadále v platnosti a nemusejí být nově podepisovány nebo jakkoli upravovány. Stejná zůstává i Hypoteční zóna, což je internetové bankovnictví pro hypotéky. Do Hypoteční zóny lze vstupovat z aplikace ČSOB Smart nebo webu.

ČSOB Hypoteční banka má aktuálně více než tři sta třicet tisíc klientů. Objem portfolia hypotečních úvěrů loni v ČSOB Hypoteční bance stoupl na 389 miliard korun.

Hypoteční banka byla původně založena v roce 1991 v Hradci Králové jako univerzální banka regionálního charakteru. V říjnu 1995 získala jako první z tuzemských bank licenci na vydávání hypotečních zástavních listů. V roce 2000 se jejím novým majoritním akcionářem stala ČSOB, která je od roku 2009 jediným akcionářem Hypoteční banky.

Do skupiny ČSOB patří také ČSOB Stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB je součástí mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a v zemích střední a východní Evropy.