skip to main content

I díky téhle knize dobylo Gravelli svět betonem z Česka

Šperky, umyvadla, designové stoly, lampy, mísy, nebo dokonce lžíce na boty. To všechno vyrábí z betonu duo Gravelli, konkrétně Ladislav Eberl a Jiří Peters,  pro Preciosu, Evu Jiřičnou, Porsche, Bang Olufsen nebo Ambiente.

Reklama

Čtěte také: Tohle je kniha, na které Alex Monhartová postavila svoji značku

Před šesti lety v začátcích jejich podnikání se Ladislav Eberl dostal ke knize Okouzlení a říká, že je rád, že to byla právě ona, kterou v začátcích podnikání se svým kamarádem četl, protože mu dala odvahu být tak trochu bláznem a jít si za svým.

Co?  „Guy Kawasaki – Okouzlení“

Proč?  „Začínali jsme od nuly, bez pořádného výrobního zázemí a většina lidí nás měla za roztomilé blázny, kteří žijí ve svém vlastním světě. Díky myšlenkám v této knize jsem to ale považoval za zdravý vývoj.

Reklama

V kostce v ní jde o to, že když člověk pevně věří tomu, co dělá, a vytváří skutečně přidanou hodnotu, je jen otázkou času, než se najde první člověk, který se k takovému snažení bude chtít připojit, a pak už se to celé začne přirozeně rozvíjet. Díky tomu máme dnes například betonové tvárnice, které dokážou přenášet světlo, a řada lidí už to považuje za normální věc.“

Kdy? Četl jsem ji krátce po jejím vydání v roce 2012.“

Čtěte také: Betonová lžíce na boty za 30 tisíc. Příběh nejbláznivějšího nápadu Gravelli

Co přesně vás zaujalo? ​Jedna z kapitol se věnuje efektivnímu vyjadřování neboli tomu, jak jít rovnou k podstatě věci bez zbytečné omáčky okolo.

Autor vedle toho často zajímavě odkazuje, například na 10 tradičních japonských estetických principů. Líbilo se mi, že se sám řídí podle rad, o kterých píše. Díky tomu máte na necelých 200 stranách zajímavé informace, které bych čekal tak od tří samostatných knížek.“

Jak?  „Čtení je pro mě relax a ​mám rád klasické papírové knihy, ve kterých si můžu podtrhávat a vepisovat do nich poznámky. Takto „poznamenané“ tituly pak jednou začas zrychleně projedu a připomenu si hlavní myšlenky.

V poslední době jsem si také oblíbil aplikaci Blinkist, ve které jsou stovky knížek určených pro podnikatele shrnuté v kostce na několik stránek. Když se pak chci dozvědět více detailů, jdu do knihkupectví. Za měsíc přečtu většinou dvě až tři knihy.“

Reklama
Reklama