Je třetí červnová neděle a s ní tradiční Den otců. U nás tomuto svátku sice není věnováno tolik pozornosti jako Dni matek, to ale neznamená, že byste svému mužskému rodiči nemohli udělat radost. A proč ne rovnou půvabným vozem Škoda 1000 MBX z roku 1967?

Více než 50 let staré embéčko, jež prošlo pečlivou renovací a najezdilo něco málo přes 80 tisíc kilometrů, je od pátku v nabídce prodejce Mototechna Classic. Údajně jde o model, jichž se na světě dochovalo pouze kolem pěti desítek z původně vyrobených 2517 kusů. Tomu také odpovídá cena – 1,8 milionu korun.

Škoda 1000 MBX z roku 1967 | Foto Mototechna Classic
Škoda 1000 MBX z roku 1967 | Foto Mototechna Classic

Podle společnosti AAA Auto, která vlastní značku Mototechna, nicméně nastala ideální doba takový nákup realizovat.

„Spousta majitelů se v obavách o budoucnost bude svých aut na hraní zbavovat, tím se rozšíří jejich nabídka na trhu a v neposlední řadě to ovlivní jejich aktuální pořizovací hodnotu, která se bude do budoucna zvyšovat,“ tvrdí Petr Vaněček, provozní ředitel AAA Auto.

Právě škodovky patří mezi zákazníky Mototechny Classic, jež se specializuje na historické a investiční kousky, k nejžádanějším vozům. Stojí za tím především jejich přijatelné ceny, díky nimž si je mohou pořídit též méně movití fanoušci automobilismu. Ačkoli ne vždy, jak ukazuje nabízené embéčko.

Škoda 1000 MBX z roku 1967 | Foto Mototechna Classic
Škoda 1000 MBX z roku 1967 | Foto Mototechna Classic

Několik modelů mladoboleslavské automobilky z předrevoluční éry již během pandemie našlo své nové majitele, stejně tak další klasiky, jako například Chevrolet Corvette z roku 1972 nebo BMW 320i z roku 1989.

Tak, synáčkové, dcerky, neváhejte. Čas se krátí.