Několik let avizovaný plán slovenského finančníka Igora Rattaje koupit alpské středisko se konečně naplnil. Jeho skupina Tatry Mountain Resorts (TMR) právě dotáhla nákup resortu Mölltal v rakouském Korutansku.

Skupina TMR ve středisku od loňska působila jako obchodní partner v oblasti marketingu a dodavatel systému prodejů lístků Gopass, který využívá ve svých střediscích na Slovensku, v Česku a Polsku. Současná dohoda o nákupu společnosti je výsledkem dohody o uplatnění opce.

„Mölltal je jeden z osmi rakouských ledovců, na kterých se dá lyžovat deset měsíců v roce. Díky partnerské spolupráci jsme se mohli blíže seznámit s jeho provozem a otestovat jeho možnosti. Tato zkušenost nám potvrdila, že ledovec zapadne do skládačky nabídky naší společnosti,“ uvedl k čerstvé akvizici Bohuš Hlavatý, generální ředitel TMR.

Kromě areálu Mölltal a menšího sousedního střediska Ankogel TMR získává také pozemky pro další rozvoj, například pro výstavbu hotelů. Společnost Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO operuje s ročním ziskem EBITDA kolem milionu eur. Nový majitel očekává, že po prvotních investicích by se toto číslo mohlo znásobit až 2,5krát. Už teď se plánuje výměna staré lanovky na ledovec.

Podle Igora Rattaje, největšího akcionáře a zakladatele TMR, tím ale rakouská cesta zdaleka nekončí. „Je to jen začátek. Pro další vyjednávání v Rakousku je důležité tamnímu prostředí dokázat, že to opravdu umíme. Právě nedůvěra byla hlavní překážkou v jednání,“ říká sebevědomě Rattaj, někdejší partner J&T, dnes hlavně investor v zábavním a volnočasovém byznysu.

Igor Rattaj, zakladatel TMR

Původně to přitom vypadalo, že první rakouský zářez Rattaje přijde v Nassfeldu, později se spekulovalo také o slavném Kitzbühelu. Zde ale jednání zkrachovala a první úspěch se dostavil až v Korutansku. Cenu obchodu nechce ani jedna ze stran komentovat, ale odhaduje se, že šlo o vyšší jednotky milionů eur.