skip to main content
Breaking News

IKEA v centru Londýna. Nábytkářský gigant koupil bývalou budovu Topshopu za 11,5 miliardy

Reklama

Největší světový prodejce nábytku IKEA se dohodl na koupi bývalého ikonického obchodu britského módního řetězce Topshop v centru Londýna od správců konkurzní podstaty zkrachovalého vlastníka obchodů Arcadia Group. Za obchod zaplatí 378 milionů liber (11,5 miliardy korun). Koupě je součástí snahy firmy IKEA otevřít prodejny v centru města.

Šéf investiční části firmy Ingka Group, která vlastní většinu obchodů IKEA, Krister Mattsson, řekl agentuře Reuters, že se tři patra ze sedmipatrové budovy na Oxford Street přemění na obchod IKEA. Otevřen má být v létě nebo na podzim 2023.

Reklama

„Velmi dobře zapadá do naší strategie. Je to místo setkávání – je to jedno z nejlepších míst pro návštěvu v Evropě, každý týden zde projde neuvěřitelné množství lidí,“ uvedl Mattsson. Dodal, že obchod na Oxford Street bude zatím největším obchodem nového formátu obchodů v centru města.

IKEA v posledních letech upravila svoji strategii. Reagovala tak na změny nákupního chování. Kromě obřích prodejen se sklady na okrajích měst začala otevírat i prodejny v městských centrech. První obchod uvnitř města s plným sortimentem otevřela v Paříži v roce 2019. V centru Londýna se má první obchod otevřít příští měsíc.

Reklama
Reklama