Inovační firmou Zlínského kraje 2021 se stala ON Semiconductor Czech Republic z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku, která se zabývá inovativními řešeními pro energeticky úspornou elektroniku. České tiskové kanceláři to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí kraje Soňa Ličková. Soutěže se letos zúčastnilo rekordních 26 firem.

„Ocenění Inovační firma Zlínského kraje pomáhá zvyšovat prestiž a kredit firmy a také napomáhá k dobrému vnímání u zákazníků. Vítězné firmy mají právo používat logo soutěže při propagaci a budou prezentovány v krajských médiích,“ uvedl jednatel Technologického inovačního centra Zlín, které je pověřeno organizací soutěže.

Společnost ON Semiconductor Czech Republic v soutěži zvítězila se svým projektem leštěných desek karbidu křemíku. „Díky svým unikátním vlastnostem umožňují výrobu součástek pro velice efektivní spínání a přenos vysokých výkonů. Těchto součástek se využívá například pro delší dojezdy elektromobilů,“ uvedla mluvčí. V loňském roce měla společnost tržby 3,6 miliardy korun a zaměstnávala asi 1600 lidí.

Čestné uznání poroty získala společnost Dudr Tools ze Sazovic u Zlína, která soutěžila s inovativním optickým způsobem měření pro výrobu pilových kotoučů a pásů, čímž zefektivnila svou výrobu. Čestné uznání získala také zlínská plastikářská firma Spur, která se do soutěže přihlásila se třemi projekty včetně dokončeného vývoje vlastního filtračního nano materiálu a spustila tak velkokapacitní výrobu roušek a respirátorů.