Končí první konkurz v rámci insolvence investiční skupiny Arca Investments, který se týkal společnosti Františkovy Lázně Savoy (FLS). Insolvenční správci se dohodli s fondem IFIS, který byl největším věřitelem FLS, na vypořádání pohledávek. Část výtěžku z prodeje majetku FLS se přesune i do majetkové podstaty Arca Investments, oznámili 21. března zástupci fondu IFIS.

Majetek FLS se loni podařilo prodat ve výběrovém řízení za 153 milionů korun. Následné vypořádání ale komplikovalo vzájemné rozporování přihlášených pohledávek. Na základě nynější dohody insolvenčních správců FLS a Arca Investments, zástupců IFIS a dalších subjektů se podařilo spory vyřešit. Přeplatek přihlášených pohledávek v řádu desítek milionů korun se přesune do majetkové podstaty Arca Investments, která byla stoprocentním vlastníkem FLS.

„Dohodu vnímáme jako dobrou pro všechny hlavně proto, že přináší jistotu a poměrně rychlé řešení celé věci. Výborné je, že výtěžek konkurzu FLS plně pokryje nejen zajištěné věřitele, ale i nezajištěné,“ uvedl majoritní akcionář fondu IFIS Marek Indra.

Zkrachovalá společnost Arca Investments byla mateřskou společností finanční skupiny Arca Capital. Věřitelé Arca Investments přihlásili v insolvenčním řízení pohledávky zhruba za dvacet tři miliard korun. Většina věřitelů se loni dohodla, že úpadek společnosti chce řešit reorganizací místo konkurzem. Vrchní soud v Praze ale v únoru reorganizační plán zrušil, podle něj diskriminoval část věřitelů a měl i další vady.