skip to main content
Breaking News

Investice do cloudové komunikace za 140 miliard. Ericsson koupil americkou firmu Vonage

Švédský výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson převezme za 6,2 miliardy dolarů (téměř 140 miliard korun) americkou firmu Vonage, která se specializuje na cloudovou komunikaci. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Dohoda je největší akvizicí švédské firmy za několik let a přichází po loňském převzetí americké firmy Cradlepoint za 1,1 miliardy dolarů, uvedla agentura Reuters.

Cena je stanovena včetně dluhu a transakce by měla být dokončena v  první polovině příštího roku. Správní rada Vonage dohodu jednomyslně podpořila, schválit ji ale ještě musejí akcionáři Vonage a také regulační úřady.

Reklama

Tržby společnosti Vonage za finanční rok do konce září činily 1,4 miliardy dolarů. Cloudová komunikační platforma firmy slouží více než 120 tisíc zákazníkům a více než jednomu milionu registrovaných vývojářů po celém světě.

Transakce je v souladu s plánem Ericssonu, který počítá s celosvětovou expanzí v bezdrátových sítích a zvýšením podílu na trhu. Představuje také novou etapu plánovaného směrování firmy pod vedením generálního ředitele Börje Ekholma.

Ten se ujal funkce v roce 2017 a rozhodl se zaměřit na restrukturalizaci podniku a změnu jeho zaměření. Ericsson se na začátku tohoto tisíciletí zaměřil na řadu multimediálních oblastí, ale potýkal se s tím, že jeho nákupy často nešlo správně zařadit do provozní činnosti, což zatěžovalo zisk a marže skupiny.