Nově vzniklá investiční společnost LIFE BioCEEd, která vstupuje na trh se záměrem transferovat a financovat inovativní biomedicínské technologie, má pro následující tři roky k dispozici pět set milionů korun. Investovat bude do léků ovlivňujících kvalitu produktivního života.
Zaměří se na investice do indikací dlouhodobě zatížené negativním vývojem lidské populace, jako jsou imunitní onemocnění, fertilita, duševní zdraví, léčba bolesti a nemoci spojené se stárnutím.
LIFE BioCEEd bude čerpat své know-how a expertízu z kumulovaných sto dvaceti pěti let zkušeností svých zakladatelů v oblasti biomedicínských technologií a jejich znalostí transferu z akademického výzkumu až po marker entry.
Jelikož je expertíza zakladatelů v regionu CEE zcela unikátní, chce společnost vystupovat v roli leading investora, a současně bude co-investovat s ostatním technologickým investory a fondy, kteří nemají expertízu a zkušenosti v medicínském transferu, který má významná specifika.
Klíčové osoby nové investiční struktury, tedy zakladatelé, jsou Martin Albert, který stojí za
úspěchem společnosti Zentiva v posledních pěti letech v pozici viceprezidenta odpovědného za výzkum, vývoj a development, která oznámila připravovaný exit za zhruba sto miliard korun, a dále pak Gernot Mittendorfer, který působil mnoho let v pozici CEO České spořitelny.
K těmto dvěma osobám s rakouským občanství se přidali tři Češi, dlouhodobě působící v oblasti biomedicínských technologií.
LIFE BioCEEd se zaměří na investice, ve kterých dochází ke konvergenci biologie, medicíny a umělé inteligence.
„Dramatický narůst poznání a výzkumu v těchto oblastech nás vede k přesvědčení, že se specializace, jako genová a buněčná manipulace, orgánové inženýrství a personalizované laboratorní techniky v kombinaci s AI a strojovým učením, stanou na mnoho let dominantními pro vývoj hypermoderních léčiv a terapií, připravovaných na míru každému pacientovi,“ uvedli.
„V jejich transferu spatřujeme smysl našeho úsilí, neboť tyto specializace umožňují docílit vysoké účinnosti vyvíjených medicínských technologií a léčivých přípravků, s maximální bezpečností a limitně s nulovými nežádoucími účinky pro každého individuálního pacienta,“ doplnili.
Současně tyto technologie umožní zásadní snížení nákladů na léčbu. Nebudou určeny pouze movitým, naopak umožní zvrátit dlouhodobý nežádoucí trend, kdy moderní léčba je čím dál dražší a je tedy poskytována čím dál menšímu počtu pacientů. Fondy veřejného pojištění se tak celosvětově ocitají v situaci, kdy nemají dostatek zdrojů na léčbu všech svých pojištěnců.
„Našim akcionářům chceme umožnit několikanásobné zhodnoceni jejich investice. Díky našim investicím do nejmodernější léčby současně akcionářům LIFE BioCEEd a jejich rodinám umožníme přístup k té nejúčinnější péči na světě, která nemusí být nutně již oficiálně schválena v dané zemi či Evropské unii,“ doplnili.
Akcionáři LIFE BioCEEd, podnikatelé ve věku čtyřiceti pěti let plus, věnují významnou pozornost faktu, že prodloužení aktivní části jejich života o deset až patnáct let pro ně může mít klíčový ekonomický dopad.
Zůstanou-li díky nejmodernější péči s přispěním know-how LIFE BioCEEd déle produktivní, umožní jim to zásadně zhodnotit jejich rodinné bohatství.