Jak relaxují čeští byznysmeni? Investor Martin Kasa se letos poprvé vydal na trať Jizerské padesátky. Tady jsou jeho zápisky popisující závod, které sepsal pro Forbes.cz.


Před pár lety se ze mě stal chalupář v Jizerských horách a tak pro mě byla účast na Jizerské 50 téměř povinností. Loni se nevyvedlo počasí, takže jsem letos stál na startu poprvé. Snahy o mohutný trénink zůstaly nerealizovány, jak to tak s podobnými předsevzetím chodí.

Však to znáte. Tréninková dávka byla letos cca 35 km – a roky předtím taky nic. No, nalhávat si, že je to dostatečná příprava nebudu. Tohle si Standa Řezáč dává k snídani. Oč jsem ošidil trénink, o to jsem zapracoval s kamarády na předsoutěžní přípravě. Namazání proběhlo řádně. Pochopitelně mluvím o voscích. Glidery jsme zažehlili na výbornou, lyže mi jely i do kopce. Bohužel tím špatným směrem.

jizerska

Výstřel a pak houfy závodníků. Hned od startu mě předbíhal, kdo měl lyže na nohách. Jelikož se snažím často sportovat, troufám si tvrdit, že jenom o fyzičce to nebylo. Ale ta technika. To byla bída. Nejprve mi klouzaly lyže, pak jsem jednou upadl, poté začalo sněžit a foukat,…a pak už zas nezbývalo moc sil. Do toho ty neustálé kopce. No, a když nebylo stoupání, byl sjezd, a to bylo ještě horší. Ledovka a boj. Co vám budu říkat, po dojezdu jsem si přísahal, že příští rok už nepojedu, kdyby mě kdokoliv přemlouval. A teď po pár hodinách? Už jsem rozhodnut jít do Jizerské 50 znovu. Je to nevšední zážitek, akce je perfektně zorganizovaná. A samozřejmě, chci zlepšit svůj výsledek. Pět a půl hodiny je prostě moc. Ale to je daň za první účast.

Sice vás bude na těle bolet úplně všechno, možná se vám zlomí hůlka, ale to vše vám vynahradí hřejivý pocit vítěze. Vítěz prostě není jen jeden, je to každý, kdo to uběhl.

S kým z vás se tedy uvidím na startu 10. ledna 2016?

kasa


Relax českých byznysmenů? Další z investorů, Pavel Doležal, propadl surfování. Více v jeho článku ZDE.

Jedním z nejčtenějších článků na Forbes.cz je tento: Nejlepšími zaměstnanci jsou sportovci. Hledejte je a najměte do své firmy

A pokud vás bere lyžování, tady je další článek na Forbes.cz, který by vás mohl zaujmout: 10 nejkrásnějších sjezdovek v Evropě