skip to main content
Breaking News

Investiční fond Conseq míří za hranice. Do dánsko-belgické cloudové platformy posílá 63 milionů

Investiční fond Conseq Venture Debt, který vznikl v srpnu 2019 ve spolupráci investiční skupiny ENERN a investiční společnosti Conseq, má za sebou další investici. Po loňském financování domácích gigantů jako je Twisto nebo rohlik.cz tentokrát zamířil za hranice. Do dánsko-belgické platformy LetsBuild tak posílá 2,5 mil. eur, tedy přibližně 63 milionů korun.

Reklama

Cloudová platforma LetsBuild, spravovaná z mobilních zařízení, digitalizuje workflows, koordinaci, plánování a kontrolu a zároveň zpřístupňuje instantní analytické nástroje každému uživateli, od instalatéra až po ředitele stavební firmy.

Reklama

“Investice do LetsBuild je skvělá ilustrace našeho investičního „sweet spot“. Firma již úspěšně překonala většinu “dětských nemocí”, se kterými se každý start-up musí vypořádat. Dnes má tržby ve stovkách milionů korun a dále škáluje svůj business,“ pochvaluje si Radovan Nesrsta, člen představenstva a investiční komise Orbit Capital SICAV a dodává, že současný stav navíc vývoj fouká do plachet digitálním řešením, která v pracovních procesech eliminují osobní setkávání.

Cílem fondu je podle ředitele investičního bankovnictví Conseq Investment Management Tomáše Kálala půjčit alespoň deseti obdobným firmám zároveň a snížit tak riziko, že se některé z nich nebude dařit.

Reklama
Reklama