Zvažujete investici do fondů, ale zatím jste se k ní neodhodlali? Připadají vám fondy trochu tajuplné a ne úplně srozumitelné? Pokud je to tak, máme pro vás žebříček nejlepších podílových fondů v Česku. Neměříme jenom jejich zisky, ukazujeme výnosnost v rámci přijatelného rizika. Přesně to, co hledá většina českých investorů. 

Výsledky shromáždila společnost Fincentrum, která sleduje výkonnost fondů už čtyři roky. Používá při tom Sharpeho poměr, tedy výnosnost očištěnou o výkyvy zisků během roku. Vybírala jenom fondy registrované v Česku a dostupné pro širokou veřejnost. Takové, kam se dají ukládat pravidelně menší částky a při jednorázové investici nechtějí od klientů víc než 100 tisíc korun. 

Žebříček vedou dluhopisové fondy velkých bank. V posledních třech letech byly vcelku výnosné a ne moc rizikové. Mnohem výkonnější jsou teď ale akciové fondy a vy vyděláte, když jim v portfoliu uděláte víc místa. Tady je první desítka těch nejlepších fondů v Česku za poslední tři roky. Pokud chcete vidět celou stovku včetně několika zajímavých tipů na ty méně tradiční, přečtěte si únorové vydání časopisu Forbes.