Architektonicky kouzelná veřejná plovárna, bazén uprostřed safari nebo koupel hned vedle mrazivého islandského moře. Chodíte-li si rádi zaplavat, tato místa musíte navštívit.

Možná by se příklady z nejrůznějších koutů světa mohli inspirovat také v Praze, protože i když po celém Česku už několik designových koupališť vzniklo, hlavní město na to svoje, kde nebudete cítit pachuť socialismu a přepálený tuk z langošů, stále čeká.

Montegrotto Terme, Padova

Začneme hned s bazénem, který má rekord. Nachází se v hotelu Terme Millepini v italské Padově a je nejhlubší na světě.

Mnoho zdejších hostů rádo trénuje na ponor v otevřeném moři, ale není nutné se zde potápět. I tak si budete připadat, jako byste splývali ve vesmíru. Architekt Emanuele Boaretto totiž toužil, aby měl návštěvník bazénu právě kosmický zážitek.

Radisson Blu Iveria, Tbilisi

Bazén v hotelu Radisson Blu Iveria

Je to sice zdejší poměrně obyčejný byznys hotel, ale bazén je tu opravdu přepychový.

Nachází se na nejvyšším patře v plně prosklené místnosti, odkud pozorujete celé hlavní město Gruzie: horu Mtatsmindu, divadelní čtvrť Marjanishvili, fotbalový stadion, který připomíná vesmírnou loď, a když máte štěstí a je jasno, zříte i zasněžené vrcholky Kavkazu.

Kildeskovshallen, Kodaň

Veřejná plovárna je tu od sedmdesátých let minulého století, ale působí neuvěřitelně současně. Designem od architektů Karen a Ebbe Clemmensenových připomíná spíš luxusní švýcarské lázně. Mají zde také brouzdaliště pro děti i kavárnu, kde servírují zdravé zeleninové pokrmy.

Singita Sasakwa Lodge, Tanzánie

Bazén v komplexu Sasakwa Lodge

Koupat se s výhledem na africkou savanu přímo uprostřed safari? Žádný problém, pokud se ubytujete v luxusním komplexu Singita Sasakwa Lodge. Bazénů je tu hned několik, protože každá ze samostatných přepychových chatek jeden vlastní. Pozorovat tu antilopy při západu slunce je životní zážitek.

Hofsós, Island

Byla polovina května, ale pořád tu ještě místy sněžilo. Přeběhnout v plavkách se i přes šílené drkotání zubů vyplatilo, okamžitě jste měli dojem, že plavete přímo v termálních pramenech, které se nachází hned vedle.

Tady plavete v teplé vodě s výhledem na ledové moře a napadá vás, že největší krása tkví v kontrastech.