Do pozůstalosti Ivany Trumpové patří například rezidence na Manhattanu, byt na Miami Beach a nemovitosti ve Francii. Tento majetek v hodnotě 34 milionů dolarů a psa Tigera si podle závěti rozdělí její děti, bývalá chůva a přátelé.

Podle dosud nezveřejněných dokumentů z dědického řízení Ivana Trumpová uvedla, že většina jejího majetku připadne mezi tři děti, Dona juniora, Ivanku a Erica. Dvě z nemovitostí odkázala přátelům a v závěti myslela i na svého bývalého manžela Rossanu Rubicondiho. Ten ovšem zemřel dříve než ona.

Tři děti Ivany Trumpové, Don junior, Ivanka a Eric, jdou za rakví své matky před římskokatolickým kostelem svatého Vincenta Ferrera 20. července 2022 v New Yorku spolu se svým otcem Donaldem Trumpem. GOTHAM/GETTY IMAGES

Nejcennějším majetkem z pozůstalosti je její newyorské sídlo – městský dům, který se nachází jen půl bloku od Central Parku. Děti Ivany Trumpové se ho v současné době snaží prodat za 26,5 milionu dolarů, ale není jasné, zda se jim tolik skutečně podaří získat. Nicméně, bez ohledu na výslednou cenu se rozdělí rovným dílem mezi všechny tři.

Pro děti Trumpové nebude dědictví představovat zanedbatelnou částku, tedy alespoň pro dvě z nich. Jejich otec, bývalý prezident USA Donald Trump, jim sice peníze vždy, když potřebovali, půjčil, ale když jim měl předat část svého podnikání v hodnotě 3,2 miliardy dolarů, zaváhal.

V roce 2019 tak podle odhadů Forbesu vlastnili Don a Eric zhruba po 25 milionech dolarů každý. Dědictví tedy výrazně zvýší jejich jmění.

Ivanka se oproti tomu provdala do další bohaté rodiny, a navíc založila vlastní módní značku. Její jmění tak Forbes odhaduje na 375 milionů dolarů.

Od roku 2019 se navíc všechny tři děti zbavily svých sedmiprocentních podílů v hotelu Trump International ve Washingtonu, když proběhl celkový prodej budovy. Každý z nich tak získal navíc ještě dalších deset milionů dolarů.

Ivana Trumpová na palubě vrtulníku na cestě z Atlantic City do New Yorku, 1987.GETTY IMAGES

Největším příjemcem dědictví mimo rodinu je nejspíše Dorothy Curryová, která pro rodinu Ivany Trumpové pracovala desítky let. Začínala jako chůva „s jiskrou v oku a spoustou nervózní energie“, jak o ní napsala Ivana ve své knize „Jak vychovat Trumpa“.

Curryová je silně věřící žena, která každý večer klečela u postýlek dětí a učila je modlitby, které jejich matka v angličtině neznala. „Nemohu říct, že by náboženství hrálo v mém životě velkou roli,“ napsala Ivana ve své knize z roku 2017, „ale jsem ráda, že děti vyrůstaly s rozhovory s Bohem.“ Někdejší chůva se později stala Ivaninou asistentkou a zůstala rodině blízká po mnoho let.

Curryová, jejíž adresa je v pozůstalostních dokumentech uvedena jako bytový dům střední třídy v Queensu, dostala byt na Floridě, jehož hodnota se podle odhadů internetových realitních služeb pohybuje kolem jednoho milionu dolarů.

V závěti je také uvedeno, že má dostat Ivanina jorkšírského teriéra jménem Tiger Trump. Ivanina štědrost odráží skutečnost, že se Dorothy v průběhu let v podstatě stala součástí rodiny Trumpů. „Dorothy je moje druhá matka,“ vysvětlil Eric Trump v matčině knize a vzpomínal na čas strávený v jejím rodném Irsku. „Vychovávala mě odmalička a jsme si neuvěřitelně blízcí – nerozlučně. Nesmírně ji miluji.“

Ivana na večírku se svým psem 18. října 2011 ve svém městském domě v New Yorku. FOTO: TIM BOXER/GETTY IMAGES

Eric Trump je zodpovědný za správu majetku od té doby, co ho matka jmenovala svým osobním zástupcem. V závěti je uvedeno, že pokud by nebyl schopen tyto povinnosti vykonávat, odpovědnost by přešla na Ivaninu účetní.

Součástí pozůstalosti je také část majetku v zámoří. Ivana měla v úmyslu odkázat nemovitost ve francouzském Saint Tropez Rossanu Rubiconimu, svému bývalému manželovi. Ten však zemřel v roce 2021 a Trumpová nestihla závěť změnit.

Další nemovitost v St. Tropez Ivana odkázala své přítelkyni Evelyne Galetové. Není jasné, jak se Ivana s Galetovou znala, ani kdo přesně to je, a zástupci Trump Organization na otázky Forbesu neodpověděli.

Ivana ponechala část peněz také charitě. Veškeré její oblečení by podle jejích slov mělo být předáno Americkému červenému kříži a Armádě spásy. Udělala jedinou výjimku, když nařídila, aby se prodaly její kožešiny a výtěžek z nich šel jejím třem dětem.

Ivana Trumpová pózuje s tehdejším přítelem Rossanem Rubicondim uvnitř své 105 stop dlouhé třímotorové jachty italské výroby jménem „Ivana“ 29. září 2003 v Cannes ve Francii. FOTO: MICHEL DUFOUR/WIREIMAGE

Ivanin majetek je natolik velký, že Trumpovi musí podávat federální přiznání k dani z nemovitosti. Daňový úřad umožňuje každému odkázat až dvanáct milionů dolarů bez daně, ze zbytku si vláda vezme až čtyřicet procent.

Za předpokladu, že Ivanin majetek dosahuje 34 milionů dolarů, může daň z pozůstalosti činit až 8,7 milionu dolarů. Ivana ve své závěti uvedla, že její majetek by měl být použit na pokrytí těchto daní.