Jestli máte slabost pro exkluzivní superjachty, jedinečná sportovní auta, třpytivé galavečírky nebo seznamování s celebritami a evropskou i světovou královskou smetánkou, není lepší místo, kde být, než od středy do soboty v Monaku na Monaco Yacht Show.

Čtěte také: Loď, na které se chcete plavit. Vlastnil ji Onassis a vy ji můžete mít taky

Že ještě nejste přesvědčeni? Tady je pár pádných (a zářivých) důvodů, proč se na letošní přehlídku luxusních jacht do Monackého knížectví vydat.

Jachty
 

Už z názvu je jasné, že hlavní hvězdou této akce jsou jachty. A ne jen tak ledajaké. Letošní přehlídka ukáže například nejnovější model DAR společnosti OCEANCO, který měří 90 metrů, nebo Kismet podle designu Espena Oeina, který je ještě o pět metrů delší.

V přístavu Port Hercules ale budou k vidění desítky dalších superluxusních lodí a mnoho možností si jednu z nich pořídit do vlastní sbírky.

Auta

Už potřetí se společně s jachtami předvedou i luxusní auta během akce Car Deck. „Když si někdo přijede koupit jachtu, je ochotný investovat do svého volného času a zároveň něčeho hodnotného. Pro člověka, pro kterého žádná cena není překážkou, jsou luxusní auta dalším klenotem do sbírky,“ soudí Gaëlle Tallarida, generální manažer MYS.

Na Quai Antoine v Port Hercules bude vystavený výběr zhruba 12 vozů a také motorek. Samozřejmě jen tak ledajakých. Modely budou buď jediné svého druhu na světě, nebo ultraexkluzivní. Některé z nich budou dokonce k dispozici ke zkušební jízdě, samozřejmě jen pro vážné zájemce.

Hračky pro velké

Velké jachty byly vždy i tak trochu luxusní garáže pro různé menší hračky jako skútry, čluny nebo ponorky. V poslední době se ale rozmohl nový trend – luxusní nákladní lodě, které plují v závěsu za jachtou (samozřejmě patřičné, aby nekazily pětihvězdičkový výhled na obzor).

Právě takové „podpůrné“ jachty budou v Monaku také k mání. Například modely od nizozemské značky Amels a její dceřiné společnosti Damen Shipyards.

Samozřejmě přijde i na hračky samotné. Nebude nouze o vrtulníky (kdybyste zatoužili po rychlém drinku na pevnině), motorové čluny, osobní ponorky, vodní lyže a další.

Večírky

Celá show začíná den před oficiálním zahájením velkolepým gala, jehož VIP guest list sestává z šéfů nadnárodních společností, členů královských rodin, hollywoodských i evropských celebrit, prodejců jachet a luxusních vozů.

Hned další den uvede princ Albert další gala za ochranu oceánů, které se koná v monacké Opeře. Pokud nemáte pozvánky na tyto dvě akce, nezoufejte. Každá společnost, která dbá na svou dobrou pověst, bude také jednu pořádat.

Monako

Pokud chcete patřit do dobré společnosti, ubytujte se v luxusním hotelu Metropole, kde se ubytovávají všichni, kdo „chtějí vidět a být viděni“. Chybu neuděláte ani s rezervací v hotelu Fairmont Monte Carlo (před kterým se jezdí závody F1) nebo ikonickým Hotel de Paris.