Mary Alice Malone se narodila a vyrůstala na venkově v Pensylvánii, jezdila dobře na koních a záhy se dostala do juniorského jezdeckého olympijského týmu. Pár let už sice profesionálně nezávodí, ale do sedla se vrací ráda.

Čtěte také: Moravské zelí na Zélandu. Odjel na druhý konec světa a objevil díru na trhu

Mladou Američanku byste ale momentálně našli v Londýně, kam se původně přestěhovala kvůli studiu. V roce 2014 tu ale s parťákem Royem Luwotem založili luxusní značku obuvi Malone Souliers. Jejich boty si dnes můžete pořídit v 250 obchodech po celém světě, včetně Bergdorf Goodman, Harvey Nichols nebo v Net-a-Porter.

A značka Malone Souliers si už získala fanoušky i mezi celebritami. Nosí ji třeba Amal Clooney, Elizabeth Olsen nebo topmodelka Bella Hadid.

Mary Alice Malone byla vždycky tvořivá a už během studií věděla, že chce vybudovat něco vlastního. „Zkoušela jsem svařování, čalounictví, tesařství, výrobu nábytku, až jsem se nakonec dostala k obuvi,“ říká. Do Londýna ji ostatně nalákalo právě obuvnictví. To, které se vyučuje na London College of Fashion.

V Anglii nejprve studovala, pak zlepšovala své dovednosti v ateliérech a následně spoluzaložila obuvnickou značku. A proč právě v Londýně? „Londýn měl pro mě vždycky určitou sílu, a navíc jeho poloha je pro mě výhodná díky přístupnosti k našim továrnám, které týdně navštěvuji. Některé jsou třeba v Itálii.“

V Malone Souilers upřednostňují ruční práci před průmyslovou velkovýrobou. Boty jsou pro Mary perfektní kombinací tvořivosti, kreativity a psychologie. „Inspiraci sbírám u svých zákaznic. Navrhuji přímo pro konkrétní ženu, tak aby za ni boty mluvily. Obuv je pro mě zásadní a smysluplná sebeprezentace,“ popisuje mladá návrhářka.

Své boty vymýšlí nejprve prakticky a až poté se zaměřuje na estetiku. Každá bota totiž musí odrážet tvar nohy budoucí majitelky i její váhu. Zadní část bot je ušitá pokaždé tak, aby přesně přiléhala na patu, a i na těch nejvyšších podpatcích se tak dalo chodit bez problému.

Čtěte také: Box i vanilka. Jak vypadá místo, kde se zkrášlují mužům nehty

Na otázku, jestli má raději podpatky, nebo nízké boty, má jednoduchou odpověď. „Obojí! Je důležité, abyste vyzkoušeli a znali každý styl, obzvlášť když vyrábíte obuv,“ směje se Mary. Ta například nejraději navrhuje bosa.

„Na své práci mám ráda proces tvorby, design, lidi, své dodavatele, svůj tým, svého obchodního partnera – vlastně úplně všechno.“ Se svým parťákem Royem společně bydlí a kupodivu si nelezou na nervy. „Asi je to hlavně proto, že každý máme jiný rozvrh a doma se skoro nepotkáváme,“ směje se Mary.

Ve volném čase se věnuje džiu džitsu. Trénuje denně dvě až tři hodiny. „Baví mě být silnou a zlepšovat se. I když zlepšování u bojových sportů trvá dlouho a je to velmi pokorný proces. Pokud se chcete zlepšit, musíte se oprostit od ega,“ dodává na závěr. Sport učí Mary pokoře, disciplíně a utvrzuje její vůli snažit se o dokonalost – tyto vlastnosti často uplatňujete i v podnikání.