skip to main content
Jak být lepší

Jak jsem vyzkoušel hi-tech korejské masážní křeslo Lamborghini za 690 tisíc korun

Na světě jsou věci, které vám dovolí na chvíli zapomenout na to, že jste chudí. Třeba Lamborghini. A nemusí to být ani vůz od italské automobilky – bohatě stačí její masážní křeslo vyvinuté ve spolupráci s jihokorejskou firmou Bodyfriend.

Nesmíte si ale představovat masážní křeslo, které znáte z letiště nebo z obchodního centra. Bavíme se o futuristickém stoji LBF-750, který vypadá a funguje jako z jiné galaxie a taky má tomu odpovídající cenovku: 30 tisíc dolarů, tedy 690 tisíc korun. Bez daně, samozřejmě.

Reklama

Lamborghini dodalo design a technické know-how a Korejci zase zaměření na zdraví. O to totiž v tomhle luxusním křesle jde.

Taky jsem si v něm na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas pár minut poležel a je to opravdu zážitek. Na uši dostanete sluchátka s relaxační melodií a zaboříte se do měkoučké podestýlky, která vás pevně obejme a dokáže za to pěkně vzít.

Luxusní masážní křeslo Bodyfriend s designem Lamborghini na veletrhu CES 2020

„Preferujete spíš měkčí, nebo silnější stisk?“ zeptal se mě marketingový manažer Bodyfriendu, když jsem se na stánku této korejské firmy ukládal k celotělové 4D masáži do stroje, který vypadá jako Transformer během proměny.

Reklama

Zvolil jsem silnější a nelitoval jsem. Nohy, ruce, ramena i záda mi LBF-750 prohnětlo dokonale, jako by na mně pracovali dva fyzioterapeuti a tři maséři zároveň. Tohle luxusní křeslo, které je prošpikované senzory a pohyblivými součástkami, zvládne i masáž hlavy, a dokonce mozku. Binaurální rytmy ukryté v relaxační hudbě prý posilují kognitivní výkonnost a zlepšují náladu.

Zástupci Bodyfriendu mě proto ujišťovali, že jejich stroj je to nejlepší, co si můžete dopřát po těžkém pracovním dnu nebo náročném fyzickém tréninku. „Uleví vám od stresu i ztuhlých či namožených svalů. Je to vlastně i meditační nástroj, který pomůže s koncentrací,“ říká doktor Soohyun Cho, jenž šéfuje lékařskému týmu Bodyfriendu. „Náš cíl je prodloužit našim zákazníkům život o 10 let.“

Bodyfriend je na trhu 13 let a není to žádný malý startup. Za rok 2018 firma ohlásila tržby v přepočtu necelých 10 miliard korun, provozní zisk téměř miliardu korun a podle posledních zpráv se chystá vstoupit na burzu v Soulu (předloni svůj první pokus vzdala). 

Ne všechna její masážní křesla jsou tak drahá jako to od Lamborghini – nejlevnější modely začínají na čtyřech tisících dolarů a třeba verze Phantom II, která vychází z partnerství se studiem Marvel a vypadá jako z Iron Mana, vyjde na 8499 dolarů. Opět bez daně.

Pokud už otvíráte peněženku, vězte, že nejbližší kamenný obchod má Bodyfriend v Dánsku, ve Francii a v Itálii.

Reklama
Reklama