Když jsem rozjížděla první kolo investic pro svůj startup s etickou módou Autumn Adeigbo, jedna z prvních věcí, na které jsem musela myslet, byla kancelář. Jak zařídit pracovní prostory tak, aby vyhovovaly mně a celému týmu živnostníků.

Opravdu mi záleží na místě, kde pracuji, a o to víc, když se jedná o kancelářské prostory v mém domově.

První kolekce oblečení vznikaly doslova uprostřed „obýváku“. Nebylo to špatné, tyto prostory jsou otevřené a vzdušné, ale chyběla jim organizace a designové prvky, které by můj tým vybízely k větší kreativitě. Zkrátka jsem si potřebovala doma zařídit takové prostory, které by odrážely firemní kulturu značky a dále ji rozvíjely.

Esparros-22

Do kanceláře jsem nešla z několika důvodů. Tím prvním byla úspora peněz – nebytové prostory na Manhattanu, kde žiji, jsou nákladné, jednoduše ty, co jsem si představovala, se pohybovaly kolem 200 tisíc korun za měsíc, a to jsem se ve výběru ještě držela při zemi.

Taky jsem se poohlížela po coworkingových prostorách, ale ani to nebylo pro naši značku to „pravé ořechové“.

Čtěte také: BlueLink, Avast a STRV. Podívejte se do nejlepších kanceláří v Česku

Řekla jsem si, proč si neudělat kancelář doma? Navíc spousta úspěšných módních designérů takto začínala, třeba Tory Burch, která vytvořila svoji první kolekci na kuchyňském stole, nebo návrhářka Anna Sui, která řídila osm let firmu z domova. A taky designérky Norma Kamali nebo Diane von Furstenberg si vybudovaly své apartmány nad jejich multimilionovými manhattanskými vlajkovými obchody.

DSC_35031

Dalším krokem byla volba designového studia. Rozhodla jsem se pro firmu Homepolish a designérku Megan Hopp, která se v této oblasti pohybuje od roku 2009. Podle ní bylo nezbytné, aby prostor navazoval na osobnosti lidí, kteří v něm pracují, a tato myšlenka se mi už od začátku líbila.

Tyto rady se vám mohou hodit

Udělejte si obývací prostor jako coworking

Z obývacího pokoje jsme udělali prostor k sezení. Vhodný pro redaktory a stylisty nebo kohokoliv z domu, kdo sem přijde poobědvat nebo posvačit. Do místnosti jsme nainstalovali kreslicí desku, korkovou nástěnku a speciální prostor jen pro mě, kde můžu v klidu designovat.

Nemějte strach vyzkoušet nové věci

Několik let jsem sbírala obrázky interiérů, ke konzultaci s Megan jsem jich měla připravené stovky, a když jsem se měla rozhodnout pro jeden jediný směr, měla jsem strach, že to nebude ono. Designérka následně nato vytvořila „mood board“ – koláž obrázků a textů – a potom přišly na řadu nákupy.

Snímek obrazovky 2017-05-05 v 141

Kolekce Autumm Adeigbo

Pořádek na prvním místě

Bylo pro mě těžké vytvořit takové prostředí, které bude vyhovovat mému byznysu a soukromému životu. Věděla jsem, že budu potřebovat dokoupit úložné skříně a boxy pro úschovu nepořádku, aby vše mělo své místo. Lidé, kteří se pohybují v kreativní sféře, určitě ví, jaký nepořádek mám na mysli.

Jaká značka, takový interiér

Při navrhování kanceláří bylo důležité, aby finální výsledek odrážel celkovou image naší značky Autumm Adeigbo. Megan pro nás vybrala odstíny korálově růžové barvy, kterou doplňovaly bílé a černé komponenty.

„V interiéru Autumn se objevily elementy, které odrážely její barevnou a hravou módu a zároveň obsahovaly věci, které má ráda. Jednoduše řečeno, zahoďte všechny příručky o tom, jak by měla vypadat vaše kancelář, a zorganizujte si ji podle sebe, podle toho, jak cítíte, že má vypadat,“ říká designérka.