Jak na lepší Česko? Tuhle otázku si pokládáme už od dob prvního vydání Forbesu. A ani v době války, astronomické inflace a ekonomické krize tomu není jinak. Co dělat, aby český byznys přežil podzim? Jak dosáhnout toho, aby se nám všem v naší zemi žilo lépe?

Ptáme se podnikatelů, vědců i politiků. A ptáme se i vás. Naše tázání už tradičně vyvrcholí 13. října na nejnabitější byznysové konferenci Lepší Česko. Do té doby se však každý den bavíme s nejúspěšnějšími byznysmeny a zároveň nejbohatšími lidmi Česka a přinášíme jejich rady na to, jak posunout naši zemi zase o krok dál.

Jako další se o svou radu podělil 98. nejbohatší Čech Jan Světlík. Ostravský podnikatel a majitel skupiny Cylinders Holding.

Jeho společnost patří mezi světové špičky na trhu s lahvemi na stlačený plyn. A i když ostravský patriot podniká v tradičním odvětví, hlavním cílem jeho skupiny jsou dnes investice, výzkum a vývoj zejména do vodíkových technologií.

Jak podle něj dosáhnout lepšího Česka? Tady je jeho rada.

Co by ze strany státu byznysu momentálně nejvíc pomohlo? Zastropovat ceny i pro velké firmy. Dotační systém podpory zpravidla k ničemu nevede. Nemůžeme donekonečna platit obrovské faktury za energie a pak pátrat, jestli vůbec máme nárok na nějakou podporu od státu.

Bude těžké přežít ne tuto, ale příští zimu. Musíme přistoupit na super razantní kroky, nachystat sociální byty, připravit se na to, že spousta lidí bude mít problém. Pokud jde o firmy, budou dělat drastická úsporná opatření i zastavovat výrobu. I my se chystáme na přesun výroby do Polska a dalších zemí, vyrábět v Česku bude dlouhodobě neudržitelné.

S nejbohatšími lidmi Česka i dalšími inspirativními jmény z řad byznysu, vědy i veřejné správy budeme o budoucnosti naší země na konferenci Lepší Česko diskutovat 13. října 2022 od 8:00 v prostorách pražského DOX+.

Buďte s námi u toho. Svoji vstupenku si můžete koupit TADY.