Tuhle otázku si pokládáme už od dob prvního vydání Forbesu. A ani v době války, astronomické inflace a ekonomické krize tomu není jinak. Jak na lepší Česko? Co dělat, aby český byznys přežil podzim? Jak dosáhnout toho, aby se nám všem v naší zemi žilo lépe?

Ptáme se podnikatelů, vědců i politiků. A ptáme se i vás. Naše tázání už tradičně vyvrcholí 13. října na nejnabitější byznysové konferenci Lepší Česko. Do té doby se však každý den bavíme s nejúspěšnějšími byznysmeny a zároveň nejbohatšími lidmi Česka a přinášíme jejich rady na to, jak posunout naši zemi zase o krok dál.

Jako další se o svou radu podělil 96. nejbohatší Čech Marcel Soural. Pražský developer a majitel skupiny Trigema, který se loni poprvé dostal mezi stovku nejbohatších lidí v zemi.

V zemi podniká už téměř tři dekády, a pokud ho dlouhodobě něco trápí, pak je to prý zdlouhavá a neefektivní byrokracie, která zpomaluje stavbu plánovaných projektů. Ty, které se Trigemě už podařilo dokončit, však jen tak nepřehlédnete.

Skupina aktuálně dokončuje ikonický projekt Fragment se sochami od Davida Černého u pražské Invalidovny, na jaře zahájila výstavbu velké čtvrti Lihovar na Smíchově za více než čtyři miliardy a její šéf doufá, že pod její taktovkou brzy vyroste i nejvyšší budova u nás.

Jak podle něj dosáhnout lepšího Česka? Tady je jeho rada.

Nerezignujme, nečekejme na to, jak to dopadne a jestli nám někdo pomůže. Musíme být připravení a aktivně hledat nové cesty.

Přemýšlejme o nákladech a hledejme řešení úspor. A pokud nám inflace požírá naše úspory, tak investujme. Jedině správně zvolená investice totiž ochrání finance před znehodnocením. A samozřejmě si část peněz odložme na ještě horší časy, kdyby nastaly.

Nevzdávejme se – i když nás čeká těžká doba, věřím, že jako společnost z krize vyjdeme silnější.

S nejbohatšími lidmi Česka i dalšími inspirativními jmény z řad byznysu, vědy i veřejné správy budeme o buducnosti naší země na konferenci Lepší Česko diskutovat 13. října 2022 od 8:00 v prostorách pražského DOX+.

Buďte s námi u toho. Svoji vstupenku si můžete koupit TADY.