Taky máte na svém iPhonu, iPadu nebo iPodu touch složku, kam shromažďujete všechny nesmazatelné a zbytečné aplikace, u kterých byste si tolik přáli, aby zmizely?

Máme pro vás dobrou zprávu, operační systém iOS 9.2 totiž umožňuje provést trik, který přesně tohle – aby všechny ty nenáviděné aplikace zmizely – dokáže. Aspoň na čas.

Na YouTube, na kanálu uživatele videosdebarraquito, se objevilo video, které na tenhle trik upozornilo. A v několika jednoduchých krocích popisuje, jak na to. Základní jsou přitom tyhle tři:

  1. Přesuňte všechny aplikace, které nechcete, do nové složky (pojmenujte ji, jak chcete, není nutné, aby se jmenovala Disappear).
  2. Ve složce pak každou aplikaci přetáhněte, co nejvíc doprava to jde.
  3. Zatímco máte na aplikaci pořád svůj prst, stiskněte kulaté spodní tlačítko Home Button.

To způsobí, že daná aplikace zázračně zmizí a stejný trik můžete použít na všechny, které jste do složky přesunuli. Jakmile ji celou vyčistíte, tak zmizí i ona sama.

A teď k tomu, proč jsem o pár řádků výš napsal „aspoň na čas“. Jak videosdebarraquito upozorňuje, tohle „zmizení“ totiž trvá jen do chvíle, než své zařízení restartujete. Je to tedy jen dočasné řešení.

Nabízí se ale otázka, co to celé vlastně znamená? Je to předzvěst něčeho, na čem Apple tajně pracuje? Pokud ano, tak předpokládám, že až jednou bude možné aplikace ze zařízeních Applu skutečně smazat, bude to ve finále mnohem jednodušší proces než tento. A pokud jde jen o chybu, tak doufám, že zájem, který vyvolá, Applu ukáže, že jeho uživatelé by o podobnou možnost mazat nesmazatelné aplikace, měli docela slušný zájem.

Autor: Gordon Kelly