Práce v nich má jistě své výhody, někdy ale nejsou tím nejvhodnějším prostředím, když se potřebujeme na práci plně soustředit. Práce v otevřeném prostředí může dokonce snížit náš výkon až o 15 procent. Tohle jsou strategie, jak se vyrušování od kolegů vyhnout.

Stanovte si tiché hodiny

Domluvte si se spolupracovníky časové rozpětí, kdy budete mít v kanceláři klid a ticho. V tomto čase by se měl každý soustředit jen na svou vlastní práci. Stanovte si je třeba na každý den od 9.30 do 10.30. A odpoledne pak od dvou do tří. Pokud v této době budete potřebovat něco s kolegou vyřešit, jděte na chodbu nebo do jiné místnosti.

Alternativou je stanovit si chvíle, kdy vás kolegové naopak rušit mohou. Třeba první hodinu ráno a pak těsně po obědě.

Přijďte do práce dříve

Pokud „tiché“ ani „hlučné“ hodiny nefungují a vaši kolegové vás stále vyrušují, přijďte do práce dříve, než chodí oni. Výhody to má hned dvě: budete mít prostor na to, plně se soustředit, a budete moci odejít z práce dřív.

Vytvořte si „busy signály“

Domluvte se, jaké signály budou znázorňovat, že vás nikdo nesmí rušit. Sluchátka na uších? Vlaječka na stole? Čepice na hlavě? Fantazii se meze nekladou. Jen se ujistěte, že tyto signály všichni znají.

Najděte tichá místa

Každá kancelář je určitě má. Domluvte se, že pokud se zavřete v prázdné zasedačce, nikdo vás nebude moci vyrušit.