Štědrý večer je za vámi, ale vás ještě čeká návštěva u příbuzných, kamarádů a bývalých lásek. Tedy v případě, že neplánujete zůstat o Vánocích sami doma a tím se všemu vyhnout. Otázka je, jestli vám bude líp o samotě než v obležení celé rodiny?

Pokud jste si vybrali tu setkávací (a asi lepší) variantu, máme pro vás pár tipů, jak tohle všechno přežít. A ještě k tomu s úsměvem na tváři. Vánoce mají být přece svátky klidu a pohody a vy si po tom celém náročném roce už musíte konečně odpočinout.

  • Vánoční rada číslo jedna: Nemluvte

Jen pijte a jezte. Jedno co – „kuřízek“, bramborový salát, cukroví, štoly, vánočky, jednohubky, cokoliv, co budete mít po ruce. Vyhnete se tak nepříjemným konverzacím, protože s plnou pusou se přece nesluší, abyste se zapojovali do diskuze. Navíc jednou za čas můžete trochu hřešit nezdravým jídlem. A kdy jindy, když ne o teď o Vánocích?

  • Vánoční rada číslo dvě: Usmívejte se

Nevíte, jak na to? Poradíme vám. Sežeňte si hrníček a místo kávy nebo čaje si do něj nalejte alkohol, co dům dá (nejlépe kvalitní víno a šampaňské, ať vás druhý den nebolí příliš hlava). S hrníčkem v ruce vás nikdo nebude peskovat, kolik jste toho už vypili a jestli náhodou nemáte s alkoholem tak trochu problém.

  • Vánoční rada číslo tři: Vyspěte se na to

Odpočinek je asi to nejlepší, co můžete udělat, abyste měli dostatek energie na své příbuzné, které jste neviděli celý rok. Zapomeňte na všechen stres, uvařte si meduňkový čaj, pusťte si pohádku (tedy jen v případě, že vás Popelka nestresuje) a jděte si v klidu lehnout.

  • Vánoční rada číslo čtyři: Nemyslete na práci

Zkuste pro jednou porušit pravidlo: „Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra.“ Myslete na vánoční pohodu na pohovce u televize nebo s knížkou v ruce. Konečně máte čas si ji přečíst. Jen si ji neberete na návštěvu k babičce, nemusela by to rozdýchat.

  • Vánoční rada číslo pět: Jděte na vzduch

Vezměte psa nebo kohokoliv jiného, koho budete mít po ruce a jděte se provětrat na čerstvý vzduch. Nejlépe někam do lesa, kde je úplné ticho. Sníh (byť u vás možná ještě nenapadl) vám bude křupat pod nohami, mráz vás bude štípat do tváří, ale to to nevadí. Tohle jsou přece Vánoce.

  • Rada na závěr: Užijte si to!