skip to main content
Jak být lepší

Jak se donutit běhat, když je venku tma a zima

2 minuty čtení

I když se dny prodlužují už od prosince, hledání motivace k běhu může být čím dál tím složitější. A ještě k tomu ta zima! Tady je pět věcí, které vám mohou v následujícím měsíci až dvou pomoci.

Zapojte se do výzvy

Chcete tento rok uběhnout závod na pět kilometrů? Půlmaraton? Nebo máte v plánu účastnit se extrémních Spartan Race běhů? Ať už se chystáte na cokoli, najděte si důvod, proč vyběhnout. Podívejte se na stránky RunCzechSpartanRace nebo na Světběhu a přihlaste se na nějaké závody. Jakékoli. Uvidíte, že motivace se bude hledat hnedka lépe.

Reklama

Najděte si běhacího parťáka

Díky tomu budete ranní nebo večerní běhy vynechávat o poznání méně – to, že se vám nechce, totiž nebude hrát najednou takovou roli. Hlavní bude fakt, že v tom nechcete nechat parťáka samotného. Pokud nikdo ve vašem okolí neběhá, vyzkoušet můžete sportovní seznamku nebo se zapojte do skupinových běhů.

Nezapomeňte se dobře obléknout

Reklama

Rukavice, čepice, čelenky, teplé ponožky, termoprádlo, prostě cokoli, co k běhu v zimě potřebujete. Pokud běháte večer, nezapomeňte přidat antireflexní prvek, ať jste dobře vidět. Myslete ale na to, že ve chvíli, kdy vyjdete ven, by vám nemělo být přehnané teplo – ať máte motivaci se během zahřát. Pokud jste vybaveni dobře, a i přesto se vám běhat nechce, udělejte si radost a pořiďte si nějakou stylovou bundu nebo legíny. Minimálně si tak vytvoříte závazek sami k sobě a svému budgetu.

Cvičení střídejte

Tento malý experiment ukázal, že lidé, kteří pravidelně obměňují náplň svého cvičení, si ho nejen více užívají, ale také s ním méně často končí. Zkuste tedy mezi pravidelné běhy zařadit i něco, čím si cvičení zpestříte.

Odměňujte se

Pokud se přinutíte k něčemu, co se vám nechce dělat, nebojte sedopřát si odměnu. Ať už v podobě tučnější večeře, nebo dílu vašeho oblíbeného seriálu navíc. Váš mozek si to bude pamatovat.

Reklama
Reklama