skip to main content
Jak být lepší

Jak se motivuje nejúspěšnější gymnastka současnosti Simone Biles?

2 minuty čtení

Čtyřnásobná olympijská vítězka Simone Biles se minulý týden zase zapsala do historie. Na národním gymnastickém šampionátu v Kansas City předvedla cvik, který ještě žádná žena před ní, a obhájila tak šestý národní titul ve víceboji.

Čím to, že tahle drobná dvaadvacetiletá sportovkyně, která posouvá hranice ženské gymnastiky, neztrácí výdrž? 

Reklama

„Myslím, že byste nikdy neměli polevit. Ani když vyhráváte nebo jste na vrcholu,“ řekla deníku The New York Times poté, co v tréninku úspěšně předvedla svou sestavu. „Vždycky byste se měli snažit být lepší,“ dodala.

Přístup, díky kterému jako jediná předvedla v soutěži raritní dvojité salto vzad skrčmo se třemi vruty, prý získala od své maminky. V autobiografické knize Ready to Soar popisuje, co jí vždy říkala před soutěží.

Reklama

„Nikdy nesoupeř s ostatními. Jdi tam a buď ta nejlepší Simone, jaká můžeš být.“

Za úspěchem Simone Biles stojí nejen její nesporný talent a píle, ale také nastavení mysli. Uspěla, protože jediným soupeřem si byla sama.

Rada na dnešní den je jednoduchá: nehledejte protivníky v ostatních, ale posouvejte sebe. Nejenže běh za cizím úspěchem nereflektuje vaše hodnoty, ale také – i kvůli tomu, že se ve vašich očích vždycky najde někdo lepší – nikdy nebudete mít dost.

Reklama
Reklama