Marie Salomonová, sedmadvacetiletá členka našeho letošního výběru Forbes 30 pod 30, dobře ví, jaký je rozdíl mezi normální „depkou“ a skutečnou depresí, která vám ze života dělá peklo. Deprese a úzkostné stavy na vlastní kůži zažívala od dob, kdy byla v teenagerském věku. A prošla si i tím, jak je těžké najít pomoc ve společnosti, která psychické problémy bagatelizuje, nebo dokonce stigmatizuje.

Proto se po studiích neurovědy na univerzitě v Nottinghamu spolu se svou kamarádkou Terezou Miketa rozhodla, že v Česku založí iniciativu, která bude mýty kolem psychických onemocnění vyvracet a bude pomáhat mladým lidem se s nimi vypořádat. Tak vznikla neziskovka Nevypusť duši, do níž dnes patří psychologové, neurovědci, lékaři, sociální pracovníci i studenti a která pomáhá nejenom mladým lidem, ale osvětu v oblasti psychohygieny prostřednictvím kurzů a workshopů šíří i ve firmách.

Co všechno dnes Nevypusť duši dělá? Vrátí se Marie Salomonová ještě k dalšímu studiu? Jak se o sebe starat, abychom se „nezbláznili“? Na tyhle a řadu dalších otázek nám Marie odpověděla v dalším dílu podcastu Forbes 30 pod 30.