skip to main content

Jak to s Vánocemi začalo? Pusťte si s dětmi novou vánoční pohádku

Je zima, brzo tma a navrch pandemie, kdy je lepší zůstat večer doma ve společnosti dobrého filmu nebo seriálu. Každý den vám proto přineseme jeden redakční tip, který vám ušetří hledání na vaší oblíbené streamovací platformě.

Pátek je ideální na večer v rodinném kruhu spolu s dětmi, které zítra nemusí vstávat do školy a mohou spolu s vámi usednout na gauč a koukat do noci na film. A protože venku už frčí vánoční atmosféra, je čas začít s vánočními filmy.

A pojďme rovnou k prvopočátku toho, jak to s Vánocemi začalo a kde se vzaly všechny s tímto svátkem spojené legendy. Nový netflixový snímek Chlapec, kterému říkají Vánoce, vás i děti přesvědčí, že všechno začalo ve Finsku.

Tomu věřit sice nemusíme, zato věřit v naději bychom měli vždycky. A o tom tenhle příběh s krásnou výpravou je, i když si bere pár scén z jiných pohádek. To ale dětem vadit nebude.

Reklama

Do příběhu je vtáhne malý Nikolas, chlapec žijící na kraji vesnice hluboko v lese, který podle starého příběhu vyráží hledat kouzelnou vesnici elfů. Právě tam se před ním vydala celá výprava lovců spolu s jeho otcem, aby přinesli do vesnice naději. Jenže se to trošku zamotá…

Příběh s různými kouzelnými a pohádkovými postavami se dětem bude líbit a všem hrdinům budou fandit. Určitě je nadchne mluvící myšák nebo realisticky ztvárněný sob, který je třetím hrdinou do pohádkové party. 

Tak si nasypte rozinky a oříšky do misky, zapalte svíčky na stole a udělejte si hezký rodinný večer!