Už tři roky pro vás ve Forbesu kromě papírového časopisu a webu připravujeme i podcasty a jsme rádi, že je posloucháte stále víc. V naší nejpopulárnější sérii Forbes Byznys podcast natáčíme zhruba čtyři nové podcasty měsíčně, a protože vzdělávat by se člověk měl i v karanténě, připravili jsme pro vás výběr těch nejposlouchanějších. Až si tuhle pětku proposlechnete, doporučujeme samozřejmě pokračovat do našeho archivu. Tak nasadit sluchátka a pojďme na to! 

Václav Novák
Chcete návod na šťastný život? Poslechněte si podcast s nejslavnějším českým krizovým manažerem. Václav Novák učil v indiánské rezervaci matematiku, zachraňoval ocelářské Vítkovice, popral se s rakovinou a zhubl 50 kilo. Předloni také prodal firmu Technistone za více než miliardu korun. Jaké auto si koupil Václav Novák za odměnu? Jak tolik zhubnout a novou váhu si udržet? A jak mít v pořádku všechny čtyři elementy spokojeného života? Podcast poslouchejte tady.

Václav Novák | Foto Jana Jabůrková a Jiří Turek

Tomáš Havryluk
Holešovická success story pokračuje. Česká e-commerce jednička Alza předloni utržila 25 miliard a loni zažila rekordní rok. Do toho chystá proměnu svého sídla, otevírá nové kategorie a posiluje privátní značku.

Proč je pro firmu růst tak zásadní? Musí být růstový přístup zakořeněný v zaměstnancích? Jaký styl odměňování v Alze funguje? Jak se daří interně kombinovat dvě generace? A co odděluje úspěšné firmy od těch neúspěšných? Podcast si pusťte zde.

Tomáš Havryluk | Foto Alza

René Müller
René Müller položil základy řetězce Faency Fries na poctivé hranolky v roce 2016, když se původně na chvíli vrátil ze studií v Nizozemsku. Pak měl ale nehodu na motorce, a když už musel nějaký čas zůstat doma v Ostravě, rozhodl se se spolužákem Janem Haščákem zkusit vlastní byznys. Ve vypůjčeném friťáku od babičky začali testovat první odrůdy brambor na čerstvé hranolky a metodou pokus omyl nakonec uspěli.

Jak se to všechno povedlo? Co si teprve sedmadvacetiletý podnikatel a člen našeho výběru 30 pod 30 myslí o byznysu v Česku? A na kolik si svou firmu cení? Poslouchejte tady.

René Müller | Foto David Turecký

Tomáš Březina
Jeho firma Best na betonové dlaždice loni utržila kolem 1,5 miliardy korun a byla opět slušně zisková, ovšem Tomáš Březina ani ve svých 63 letech neztrácí nátisk. Naopak, podnikatel roku 2007 rád svými názory provokuje a nebojí se střetů.

Proč si myslí, že je většina Čechů ekonomicky nevzdělaná? A co by si měli mladí lidé uvědomit, pokud chtějí podnikat? Podcast si pusťte tady.

Tomáš Březina | Foto Jiří Turek a Jana Jabůrková

Karel Obluk
Jednapadesátiletý Karel Obluk zanechal na české byznysové mapě výraznou stopu – jako technický ředitel a později i přechodný CEO pomohl dovést na americkou burzu český antivirový zázrak AVG. To bylo o pár let později spolknuto druhým tuzemským zázrakem jménem Avast, avšak Obluk byl už tou dobou z kola ven a věnoval se startupovým investicím. Poslouchejte tady.

Karel Obluk | Foto Jiří Turek