Jack Dorsey se učí, jak složité to je fungovat jako CEO dvou na burze obchodovatelných firem najednou. Včera zažil poměrně nepříjemné chvilky poté, co se akcie obou jeho společností – tedy Twitteru a Squaru – výrazně propadly. Hodnota Dorseyho jmění se propadla společně s nimi, a to dokonce tak, že vypadl z našeho seznamu nejbohatších lidí světa, kteří mají na kontě alespoň miliardu dolarů.

Nyní ho v něm ale zase najdete – na 1552. místě.  Ještě včera mu totiž pomohly spekulace o tom, že o koupi dlouhodobě nevýdělečného Twitteru uvažuje mediální skupina News Corp Ruperta Murdocha. Její mluvčí to sice poměrně rychle odmítl, cena akcií Twitteru, které po nečekané zprávě výrazně posílily, ale už tak rapidně jako včera ráno neoslabila.

Proč? Protože po roce silné nestability je Twitter nyní levný a investoři očekávají, že dřív nebo později ho někdo skutečně koupí. Naposledy se takto například v létě mluvilo o Googlu.

Čtěte také: Konec tweetu o 140 znacích? Twitter zvažuje navýšit limit na 10 tisíc

Ve středu skončily akcie Twitteru nakonec na 17, 38 dolarech, akcie Squaru se poprvé propadly pod 9 dolarů, tedy cenu, za kterou se začaly v listopadu prodávat. Skončily ale nakonec na ceně 9,49 dolarů.

Dorsey, někdejší zakladatel Twitteru, se přitom do firmy na podzim vrátil právě kvůli tomu, aby podobným problémům zabránil. Mezi jeho cíle patří navýšit počet uživatelů, a zvýšit tak přitažlivost webu. Společnost, která nebyla za posledních deset let ani na chvíli v zisku, před nedávnem uvedla, že službu využívá nejméně jednou za měsíc 321 milionů uživatelů. Jejich počet je ale dlouhodobě na sestupu. A co víc, od doby, co se Dorsey do čela Twitteru vrátil, se hodnota jeho akcií propadla o 40 %.

Jack Dorsey se poprvé do našeho žebříčku světových miliardářů dostal v roce 2012.