Pro jakou kariéru byste se rozhodli, kdybyste měli hned několik výrazných talentů? Zuzana Dostálová podobnou volbu dělat nemusí. Nejen, že se věnuje hře na violoncello a působí například v Českém národním symfonickém orchestru, ale je také uznávanou spisovatelkou.

Přitom se nebrání prezentovat se jako dcera významného muže – otcem Zuzany byl Zeno Dostál, spisovatel a režisér, který stojí za filmy jako například Golet v údolí či Král kolonád. Jeho nedokončený snímek podle předlohy Ivana Olbrachta později natočil Karel Kachyňa pod názvem Hanele.

Zuzana Dostálová napsala celkem pět knih, poslední titul pod názvem Karneval zvířat vychází právě v těchto dnech v nakladatelství Paseka. V románu Dostálová bere své čtenáře do zákulisí orchestru a předkládá, jak náročná je právě finanční situace některých interpretů klasické hudby.

Co Zuzaně Dostálové zabránilo zahrát si v Carnegie Hall a proč nechodíme tolik na koncerty vážné hudby jako třeba Francouzi? Dozvíte se v dalším díle podcastu Forbes Life.