Přichází první jarní Forbes. S rolákem přes ústa, s černou a bílou, výtahem k úspěchu a nejlepším návodem pro mlsné jazýčky.

Černá & Bílá

Jakub Havrlant je supernova českého e-commerce. Představí vám, jaké plány má s Mall.cz a dalšími velkými e-shopy, jak přemýšlí a jak využije podpory českých miliardářů a čínských miliard. O českých zákaznících na internetu říká, že jsou zhýčkaní: „Dostávají neracionálně dobrou službu vzhledem k tomu, jak pomalu přecházejí od klasického nakupování v kamenných obchodech.“


Ve výtahu

Pět finalistů soutěže EY Podnikatel roku 2016 jsme pro vás vyfotili ve výtahu nejlepšího českého podnikatele všech dob…


VítězChmela

A vítěze představíme pořádně, hlavně jeho výzkum a vývoj. Vyhrál Petr Chmela a jeho Tescoma. A k největšímu českému podnikateli všech dob má speciální vztah.


Vynálezce

Další z finalistů vyrábí v superlaboratoři v lese u Brna superpřístroje pro Oxford, Stanford i Cambridge. Možná jste o Martinovi Trtílkovi ještě neslyšeli, tak tady je jeho příběh.


Muži v ráži

České zbraně a náboje jsou zase in. Český zbrojní průmysl roste nejvyšším tempem za poslední léta a tohle jsou muži s prstem na spoušti.


Nejdražší byty a domy v Česku

vila

Co nejlepšího, nebo spíš nejdražšího se zrovna teď nabízí na českém trhu s nemovitostmi? Třeba vila za skoro půl miliardy a byty za víc než 100 milionů.


Až na vrcholky hor

Miliardář Philip Anschutz vám představí svůj dětský sen – hotel tak opulentní, že to překonává vaše nejdivočejší představy.


Prachy v datech

Jak to, že je Česko zemí s nejdražšími datovými tarify, a proč se to jen tak nezmění? Nebo změní?


Plast & Chlast

Nicknack

Tohle zatím na vítězství v podnikatelské soutěži není, ale nápad je to skvělý. Dva bratři mění svět hudebních festivalů a masových akcí tím, že vymysleli zálohované plastové kelímky. Šetří životní prostředí a mají z toho zajímavý byznys.


Kde jedí nejlepší šéfkuchaři

Jedinečný přehled o tom, kam chodí jíst & pít nejlepší čeští kuchaři, když zrovna nevaří. Kdo by měl lépe vědět, kde se nejlíp vaří, když ne oni? Osm stran mimořádného seznamu zajímavých restaurací, kaváren, barů a dalších podniků.

A k tomu Volvo, drony, Prima & Ponzi, trocha Nutelly, Homer Simpson, nejbohatší celebrity a tak.

Dejte vědět, jak se vám tohle číslo Forbesu líbí. Pomůže nám to při vymýšlení těch dalších. :o)

petr.simunek@forbes.cz

cover