Co si budeme povídat – v Japonsku jsou vždycky ve všem tak trochu napřed, takže zpráva, že vodotěsné telefony jsou tam docela běžné, nikoho nepřekvapí. Jenže to není všechno. Nový telefon ze země vycházejícího slunce totiž bude podle serveru Verge odolný i proti mýdlu a majitelé jej budou moci bez obav čistit pod tekoucí vodou, aby z něj odstranili všechny bakterie.

Japonský zázrak se jmenuje Digno Rafre a s jeho konceptem přišla společnost Kyocera. Oficiálně jde o první mobilní telefon svého druhu a není to prý hoax. Firma udává, že její výrobek rozhodně nepřijde k újmě v kuchyni, v přírodě ani ve vaně.

digno

Je navíc vybaven standardizovaným přijímačem a vysílačem zvukového i datového vysílání, takže nabízí všechen komfort, na který jsme zvyklí u současných telefonů. A pokud se jej rozhodnete skutečně umýt, můžete ho nechat „okapat“ v gumovém stojánku ve tvaru kachny, který se hodí, když chcete koukat na video z vany.

Jenže přestože Kyocera tvrdí, že dotykový telefon funguje i v mokrém stavu, představa plovoucího mobilu ve vaně přece jen vyvolává pochyby. Jisté ale je, že před škrábanci je telefon ochráněn – zadní strana Digno Rafre je totiž z takzvaného „scratch-healing“ materiálu, který na svých nových modelech představilo před nedávnem LG. V zásadě jde o to, že škrábance na povrchu lze odstranit prostým přeleštěním.

https://www.youtube.com/watch?v=Vc6eNqoLeQs

Mobil navíc obsahuje technologii „bone-conducting“, kterou už Kyocera úspěšně použila u svého minulého modelu chytrého telefonu. Ta umí vést zvuk bez nutnosti zabudování mikrofonu a jak si asi umí každý představit – čím méně míst na telefonu, jimiž by dovnitř mohla vniknout voda, tím lépe.

A cena? Úměrná tomu, co všechno Rafre umí. S Androidem 5.1, displayem o délce 12 cm, desetimilimetrovým rámečkem kolem obrazovky a baterií s kapacitou 3000 mAh bude příští týden uveden na japonský trh za necelých 57 yenů (cca 11 tisíc korun).