skip to main content
Dobrá karma

Spoluzakladatel Beat Saberu posílá nemocnicím dva miliony korun. Ať za to koupí třeba šampaňské, říká

Jaroslav Beck loni v listopadu společně se spoluzakladateli Jánem Ilavským a Vladem Hrinčárem prodal Facebooku

Reklama
studio, které stojí za populární VR hrou Beat Saber a nyní našel pro část získaných peněz bohulibé uplatnění. Dva miliony korun věnuje pěti českým nemocnicím, které jsou v přední linii boje s pandemií koronaviru.
Předplatné Forbesu

„Cítím, že nemocnice jsou to zásadní, co lidi v nouzi potřebují. A kvůli nákupu veškerého materiálu mám trochu strach, jestli se nedostanou do finančních potíží, což mohou odnést lidi v první linii. Dát jim peníze je to nejmenší, co můžu teď udělat. Potřebují je víc než já,“ vysvětluje Beck. 

Reklama

Jednatřicetiletý rodák ze Strakonic se loni v létě objevil na obálce Forbesu v rámci velkého příběhu o tvůrcích Beat Saberu. Hra, která má podle posledních zveřejněných údajů dva miliony prodaných kopií, se stala celosvětovým hitem a studio navázalo spolupráci s kapelami jako Imagine Dragons nebo Green Day.

Beckovy peníze putují do nemocnic v Motole, Na Homolce, v Olomouci, Ostravě a do brněnské sv. Anny. Dva miliony mezi ně rozdělí rovným dílem.

„Proč zrovna dva miliony? Jeden by byl mezi pět nemocnic málo. 400 tisíc už je částka, která může aspoň něco zlepšit,“ vysvětluje Beck. „Nechám na daných nemocnicích, na co přesně v tomto boji prostředky využijí. I kdyby koupily šampaňské všemu zdravotnímu personálu, budu rád.“

Reklama
Reklama