skip to main content

Je pátek, běžte na večeři. Trojice chutných filmů na dnešní večer

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Trojici voňavých filmů o jídle si pro vás připravila redaktorka Michaela Židlický

Julie & Julia

(Netflix, 123 minut, 2009)

Oddechovka, ve které se prolínají dva děje s odstupem padesáti let. Úžasná Meryl Streep v poválečné Francii a lehce nudná Amy Adams v současnosti, která se snaží překopat svůj život a vezme si k tomu do ruky recepty slavné kuchařky.

Film, který se vám bude snažit tradičně říct, že láska prochází žaludkem, si vzal na pomoc příjemnou retro atmosféru v konfrontaci s uspěchanou moderní dobou a spoustu, opravdu spoustu jídla, na které budete mít při sledování chuť. 

Reklama

Burnt

(Netflix, 100 minut, 2015)

Bradley Cooper v tomto snímku nezpívá, ale vaří a má to skvělý a rychlý spád plný zvratů. Jak už to ostatně bývá u slavných šéfkuchařů se dvěma michelinskými hvězdami, kteří o svou slávu kvůli egu vlastní vinou přijdou, ale pokusí se ji získat zpět.

Příběh o lásce k vaření a jídle, ale i té mezilidské, který občas okoření hysterické scény Bradleyho. Na pátek je to film jako dělaný, ale pozor, chipsy a popcorn vašim chuťovým pohárkům u tohohle filmu stačit nebudou. 

Čokoláda

(HBO GO, 117 minut, 2000)

Tahle sladká dvacet let stará klasika se nikdy neokouká, ani když ji člověk viděl stokrát. Příběh se odehrává ve zdánlivě idylické francouzské vesničce, do které se přistěhuje kontroverzní Juliette Binoche a všechny konzervativní principy zboří svou lahodnou čokoládovnou a puritány naštve červenými lodičkami a tím, že je svobodná matka.

Pomáhá jí v tom kumpánka Judi Dench a s trochou romantiky se přidá i Johnny Depp. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů na hezký večer s dcerou.