Mike Samir nečeká, že jeho tvorbě bude někdo rozumět. To, co svými počiny sleduje, je intenzivní zážitek. A taková je i jeho osobnost.

Napůl Čech, napůl Afghánec vyrostl v Krnově, pak odešel s rodinou studovat do Velké Británie na škole Drama Centre London. Zde ho vedl pedagog James Kemp, který pracoval s herci jako Tom Hardy, Michael Fassbender či Pierce Brosnan.

Ze zahraničí se Samir po letech do Česka natrvalo vrátil během covidu. Dostal zde možnost natočit reklamu, zároveň se mu narodila dcera. Do povědomí veřejnosti se dostal loni seriálem Iveta, který s Annou Fialovou v hlavní roli natočil loni pro Voyo.

I jeho další počin, který před pár dny vstoupil do českých kin, se týká života skutečné osobnosti. Tentokrát jde o rozporuplnou osobnost bojovníka Karlose Vémoly, s nímž se Mike Samir seznámil už před patnácti lety v Londýně.

Na Samirovi je pozoruhodné, že dokázal rodiny Karlose Vémoly a Ivety Bartošové přesvědčit, aby do výsledných děl příliš nezasahovaly a nechaly filmy vyznít tak, jak je režisér původně zamýšlel.

Jak dokáže Mike Samir přesvědčit kohokoli a proč už není producentem? Dozvíte se v nejnovějším díle podcastu Forbes Life!