Ne, neřekneme vám konkrétní tip na jednu zázračnou písničku. Ale inspirujeme vás k vyšší produktivitě v práci. Přece jen je pátek, a pokud už jste myšlenkami na víkendovém výletu a zároveň potřebujete dotáhnout pracovní úkoly, tahle rada vám pomůže.

Vyberte si jednu písničku a tu si během práce pouštějte stále dokola. 

Je prokázáno, že poslech písní, které se nám líbí, má pozitivní vliv na náladu, a to díky dopaminu, chemické látce, kterou mozek vylučuje do našeho těla. Po opakovaném poslechu přestanete písničku jako takovou vnímat a zůstane vám pouze pocit, který z ní máte.

Díky němu se zvládnete na svou práci lépe soustředit a svůj úkol dokončíte mnohem rychleji.

Důležité je ale umět si vybrat správnou píseň. Mějte na paměti, že výběr skladeb má přímý vliv na úspěšné výsledky. Rychlá hudba může zvýšit váš srdeční tep, dýchání a krevní tlak, zatímco pomalejší hudba působí opačně. 

Pokud se potřebujete soustředit na čtení delšího textu, pusťte si instrumentální skladbu a nejlépe v durové tónině, která vám dodá energii. 

Jestli vás čeká rutinní úkol, nad kterým nemusíte tolik přemýšlet, poslechněte si písničku, kterou umíte téměř nazpěť, a díky tomu vám mozek bude pracovat rychleji.

A jestli potřebujete vytvořit něco tvůrčího, na písničku zapomeňte a raději se zavřete do tiché místnosti. Písničky i instrumentálky mohou kreativitě uškodit. Pokud nemáte možnost zavřít se do samostatné místnosti nebo v tichu nedokážete pracovat, může pomoci bílý šum či hluboké basové frekvence, maximálně však o hlasitosti 70 decibelů.

Už máte svou píseň vybranou? Tak s chutí do toho a půl práce je hotovo!