skip to main content
Breaking News

Jeff Bezos s bratrem poletí v červenci do vesmíru. Místo na palubě si můžete koupit v aukci

Zatímco většina světa váhá, zda vůbec na dovolenou vyrazit, případně kde to bude vzhledem k opatřením nejpohodlnější, miliardář Jeff Bezos to vzal od podlahy. Ve videu sdíleném na sociální síti Instagram dnes oznámil, že 20. července se svým bratrem Markem poletí do vesmíru.

Let ovšem bude výrazně kratší než typická dovolená v Chorvatsku. Potrvá totiž jen jedenáct minut, během kterých raketa New Shepard vynese posádku do výšky 100 kilometrů nad povrchem Země. Půjde o první let s lidskou posádkou rakety vyrobené Bezosovou firmou Blue Origin. Tu miliardář založil už v roce 2000 a v roce 2018 ji označil za svůj nejvýznamnější projekt.

Reklama

Ve zmíněném videu Bezos také řekl, že letět do vesmíru je dobrodružství, o kterém snil už od doby, kdy mu bylo pět let, a že vezme bratra Marka s sebou, protože je to jeho nejbližší přítel.

Pokud byste se chtěli k bratrům Bezosovým připojit, máte šanci. Jedno z šesti míst na palubě jde totiž do aukce. Není ale asi překvapivé, že nepůjde o levnou záležitost, současná cena se vyšplhala už na 2,8 milionu dolarů, tedy téměř šedesát milionů korun. Pokud by vás přesto let s šéfem Amazonu lákal, přihazovat můžete až do soboty tady.