skip to main content
Byznys

Její otec uchvátil svět hudbou, ona zase šperky. Tohle je byznys Jade Jagger

3 minuty čtení

Oduševnělý a taky nositelný kus umění. I tak by se daly popsat šperky Jade Jagger, výtvarnice, která se v 70. letech narodila frontmanovi Rolling Stones Micku Jaggerovi a modelce Biance Jagger.

Ve svých špercích spojuje sochařskou, barokní a bohémskou estetiku, jejím rukopisem jsou drahokamy a polodrahokamy ve spojení s 18karátovým zlatem a kromě toho, že je sbírá třeba Kate Moss, je najdete ve všech významných šperkařských buticích po celém světě.

Čtěte také: Nejtěžší pro mě bylo začít, říká Sarah Jessica Parker o vlastní značce bot

Reklama

Není se čemu divit, když se Jade Jagger narodila tam, kam se narodila.

„Moje první módní vzpomínka je na bláznivé kostýmy mého otce. Byly vlastně docela příšerné, pamatuji si hodně růžové barvy a kanýrů,“ popisuje umělkyně, která nejraději tvoří šperky ze smaragdu, laboritu a zlata.

Talent a lásku k malování v ní ale vzbudil především Andy Warhol, se kterým se Jagger osobně potkávala. „Naučil jsem ji malovat a ona mě zase naučila hrát Monopoly. Jí byly čtyři a mně bylo čtyřicet čtyři,“ řekl kdysi na její adresu legendární umělec.

Jagger už ale ve dvaceti zjistila, že chce vytvářet šperky a pracovat ve šperkařském byznysu. I když vystudovala malbu ve Florencii a uspořádala několik výstav, v roce 1996 založila vlastní značku Jade Inc.

Své výtvory tehdy prodávala výhradně v obchodech Paul Smith, rychle se ale rozšířily i do takových řetězců jako Maxfields, Bergdorf Goodman, Barneys, Collette, Browns, The Cross nebo La Mode a z její vášně se stal globální byznys.

Reklama

Jagger si ale také od tvorby šperků několikrát odskočila – a úspěšně.

Například když v roce 2010 redesignovala flakon nejznámějšího parfému značky Guerlain Shalimar safíry a diamanty nebo působila sedm let jako kreativní ředitelka luxusní britské značky Asprey & Garrard, která dodává korunky, čelenky a žezla královským rodinám z celého světa.

Kromě toho, že tuto tradiční značku přenesla do 21. století uvedením nadčasových kolekcí, zároveň navrhla a otevřela Garrard obchody v Londýně, New Yorku, Tokiu nebo Los Angeles.

„Největší lekce, kterou jsem se v životě naučila, je, že musíte růst a být připravení se měnit,“ říká Jagger, která dodává, že jsou její šperky určené právě silným jedincům nebo těm, kteří potřebují svoji sílu (znovu)objevit.

V současné době Jagger svůj čas rozděluje mezi Londýn a Indii, z níž bere inspiraci v tradičních materiálech a dává jí ve svých špercích nadčasový nádech.

Reklama
Reklama