Už na jaře měli Jana Bínová s manželem Petrem plné ruce práce. Jejich Svět bedýnek ze dne na den vyslyšel prosby desítek dodavatelů, zelinářů, řezníků, mlékařů a pekařů, jimž vládní opatření uzavřela cesty do restaurací a na farmářské trhy. Přes noc přeprogramovali web, aby zvládal velký nápor, a pokusili se pomoci.

Teď ovšem prosí o pomoc své zákazníky.

Ne pro sebe.

Pro lékaře v přeplněných nemocnicích, pro vyčerpaný zdravotnický personál, který už teď pracuje na hranici svých možností.

„Pomoc!“ píše Jana Bínová na svém webu a sociálních sítích. „Chceme podpořit ty, kteří teď čelí nejtěžšímu náporu v našich nemocnicích. Všichni zdravotníci jsou pod obrovským pracovním tlakem a cítíme, že si zaslouží naše poděkování a společnou podporu,“ popisuje podnikatelka, která už navázala kontakty s konkrétními lékaři a přednosty klinik.

„Pojďme společně koupit ovocné bedýnky s vitaminy pro lékaře a zdravotníky! Hodnota bedýnky je 500 Kč. Jejím zakoupením přispějete 50 procent z částky. Dalších 50 procent přidáme my a o vše se technicky postaráme. Dvakrát týdně zavezeme do jednotlivých nemocnic a předáme zdravotníkům. Jdete do toho s námi?“ popisuje Jana Bínová svou iniciativu.

Zákazník tedy na bedýnku pro lékaře přispěje 250 korunami, zbylou částku a logistiku do nemocnic doplatí majitelé Světa bedýnek. A hodlají akci rozšiřovat.

„Další české nemocnice máme rozjednané a budeme přidávat, pokud i vy máte kontakt na nějaké konkrétní pracoviště, kterému byste chtěli pomoci, prosím napište nám na marketa@svetbedynek.cz. Pojďte pomáhat. Kdy také jindy nežli teď. Komu jinému nežli zdravotníkům.“