Celosvětové popularitě a statusu bohyně na módním Olympu se těší i 27 let po své smrti. Dá se ale o jedné z nejlegendárnějších hollywoodských hereček a fashion múze říct ještě něco nového?

Tvůrci dokumentu o návrháři Alexanderu McQueenovi Nick Taussig a Annabel Wigoder byli přesvědčeni, že ano. Proto 30. listopadu uvádí dokument nazvaný Audrey – Víc než jen ikona. Místo do kin ale bude ke zhlédnutí online a na DVD.

Na snímku spolupracoval také syn Audrey Hepburn Sean Ferrer a její vnučka Emma. Ukáže archivní záběry, které vidělo minimum očí, stejně jako odhalí podrobnosti o dospívání herečky v nacisty okupovaném Holandsku, kde měla fungovat jako spojka pro zdejší odboj.

Vliv Audrey Hepburn pro módní průmysl je všeobecně známý: byla múzou návrháře Huberta de Givenchy, který pro ni navrhl nejen „malé černé“ pro film snídaně u Tiffanyho, ale také parfém L’interdit. O spojení herečky a luxusního módního domu ve filmu hovoří Clare Waight Keller, bývalá kreativní ředitelka Givenchy a autorka svatebních šatů pro vévodkyni Meghan.

Příliš často se v souvislosti s ikonickou Audrey už nehovoří o jejích filantropických zásluhách: byla vyslankyní UNICEF, a jak nový dokument naznačuje, vrhla se do práce dobrovolnice z podobných důvodů jako například princezna Diana.

Obě ženy totiž spojovala skutečnost, že i přesto, že byly nejoblíbenějšími osobnostmi své éry, v osobním životě sklízely neúspěchy.