„To je masér, co teď jako bude dělat? Barmana v Zetku?“ ptá se svým charakteristickým pisklavým hlasem Erik Meldik ze slavné české youtuberské dvojice Viral Brothers na adresu svého kolegy Jirky Krále, bývalého člena Forbes žebříčku talentovaných mladých Čechů 30 pod 30.

Ten se jako jediný Čech stal youtuberem díky své známosti z reality show, jako první se odvážil razantně a úspěšně vstoupit do světa offlinu. A teď po šesti letech natáčení videí oznamuje, že s YouTubem nadobro končí.

Čtěte také: ▶ Nový byznys Krále Jiřího. Jak český youtuber úspěšně vykročil do offlinu

„Na tomto kanálu už žádné video nevyjde, takže máte poslední možnost dát like,“ říká Jirka ve svém novém retrospektivním dokumentu s názvem Byl jsem youtuber, který se v neděli večer formou livestreamu objevil na jeho YouTube kanálu a který v jednu chvíli sledovalo přes 42 tisíc diváků.

Jirka Král v novém dokumentu Byl jsem youtuber, v kterém ohlásil konec s natáčením videí.

O dokumentu fanoušci věděli jen to, že jej od loňského podzimu natáčel k příležitosti překonání hranice milionu odběratelů. Co ale vědělo jen opravdu pár lidí, kteří by se dali spočítat na prstech jedné ruky, je to, že šlo o natáčení zcela posledního videa, které se kdy objeví na jeho YouTube kanálu, a že jeho prostřednictvím Jirka natvrdo ohlásí svůj konec.

To se poprvé stalo v úterý večer před pár desítkami jeho nejbližších a spolupracovníků v letenském kině Bio Oko, kde jim Jirka, kterého na Youtube odebírá 1 130 000 fanoušků, v předpremiéře poprvé pustil svůj film, sledoval jejich reakce a poté s nimi prožil poslední společný večer v roli youtubera.

„Neexistuje jeden konkrétní důvod, proč jsem se tak rozhodl, spíš jde o kombinaci více věcí. Proto to také nepřišlo ze dne na den – že bych jeden den vstal a řekl: Tak končím,“ vysvětloval osmadvacetiletý youtuber důvody svého konce ještě před uvedením filmu redaktorům Forbesu ve své herně a kavárně Zetko v pražském OD Kotva.

Forbes proto v novém, zářijovém vydání přinese v článku s názvem Poslední video detailní příběh jednoho z nejúspěšnějších českých youtuberů, reakce jeho kolegů z branže a také přiblíží důvody jeho rozhodnutí, ve kterém významnou roli sehrál i moderátor Leoš Mareš.

A zodpoví i otázku, kterou v úvodu článku pokládá Erik Meldik (ten byl jedním z mála lidí, kteří o plánech Jirky věděli).


Nový, zářijový Forbes s příběhem Jirky Krále a mnohem více najdete v trafikách už ve čtvrtek.

Foto: David Turecký