Při výběru filmů z programu karlovarského festivalu nemůžete udělat chybu – za jejich pestrost a kvalitu ručí umělecký ředitel (jeho tipy najdete zde). Kam ale zajít na oběd nebo rychlou kávu? Vary jsme prošli křížem krážem a aktualizovali pro vás seznam míst, kde vaše filmové zážitky i letos doplní ty chuťové.

Karlovy Vary se během prvních červencových dnů stávají centrem kulturního života, kde ale gastronomická scéna stále nestačí tomuto zběsilému tempu. Popadnout dech jí pomáhají pop-up projekty často pocházející z dílny vyhlášených pražských podniků. Během víkendu jsme ochutnali tato místa:

Republica Coffee, T. G. Masaryka 28

Pokud vaše ranní rituály zahrnují dobrou kávu, neměli byste minout kavárnu Republica Coffee. Pět minut pěšky od hotelu Thermal si můžete dopřát výběrovou kávu, kterou si zde sami praží. Posedět můžete uvnitř, na zahrádce i na dvorku, v nabídce jídel je výběr z croissantů, bagelů a sandwichů. Filtrovanou kávu sice mají na menu, ale během festivalového frmolu připravují ve špičkách jen nápoje z espressa.

12492


#Pupppunk, Mírové náměstí 2

Stejně jako loni ve Varech najdete i pop-up stánek pražského vinného baru a restaurace RED Pif. S cílem přiblížit Grandhotel Pupp běžným návštěvníkům festivalu vznikly tři gastro zóny s take-away nabídkou, restaurační zahrádkou a barem v přistaveném double-deckeru. Deci festivalového vína #Pupppunk vás vyjde na 40 korun, předkrmy a hlavní jídla s sebou na 190–280 Kč. Počítejte také se zálohou na nádobí a zvýšenými cenami na zahrádce.

12490


Bokovka, Husovo náměstí 2

Kam se známými, které posbíráte cestou po kolonádě? Na sklenku do Bokovky! Už tradičně se pražská vinárna přestěhovala po dobu festivalu do budovy divadla Husovka, kde také probíhají festivalové projekce. Vinný lístek sestavil sommelier Roman Novotný a zařadil do něj i naturální vína. V neformálním prostředí daleko od hlučícího davu se tu scházejí zajímavé i známé osobnosti.

12497

Svoje žaludky tu potěšíte také hamburgery, špekáčky a dalšími parádami z grilu od party z řeznictví Naše maso, které vám při spěchání na film rádi zabalí i s sebou.


Le Marché, Mariánskolázeňská 4

Pokud si budete chtít k obědu nebo večeři pochutnat na vícechodovém menu, doporučujeme karlovarskou stálici Le Marché. Šéfkuchař Jan Krajč každý den připravuje jídla podle toho, co právě čerstvě nakoupí a co mu dělá radost. Jeho specialitou jsou foies gras s čokoládovou brioškou, jablíčkem na karamelu a bílém víně.

12488


Malé bistro, Jaltská 3

Pár minut od Thermalu si můžete skočit do Malého bistra. Každý den mají na menu dvě zdravá hlavní jídla a polévku – navíc za super ceny –, anebo si vyberte z široké nabídky snídaní, salátů a baget.

Pizzeria Venezia, Zahradní 60/43

Máte chuť na pizzu? Dostali jsme tip na restauraci Venezia, kterou jsme ale nestihli vyzkoušet – pokud se tam vydáte, napište nám, jak vám chutnalo.

12486


Public Interest, Lázně 1

Když zaženete hlad a přijde chuť na drink, mohla by vás potěšit nabídka a atmosféra pražského baru Public Interest, který se také přesunul do lázeňského města. Jen pozor na otevírací dobu, v Public Interest mají pro veřejnost otevřeno pouze do 18:00, večery patří uzavřené společnosti.

12495


Každou volnou chvilku festivalu by samozřejmě měla zkrátit ta největší karlovarská hvězda – lázeňská oplatka. Rozhodně ji doporučujeme teplou a ideálně do každé ruky jednu.

12489

Závěrečný tip: Když vás po párty přepadne „noční mlsná“, neměli byste minout non-stop bistro Dobrůtky (Zeyerova 2). Kdy jindy než pod rouškou tmy zajít na langoše?

Foto: Jakub Dohnálek

Původní článek byl publikován na Jídlo a radost, blogu, který vzniká v Ambiente.