Že chce dělat muziku, věděl prý Mikolas Josef už v pěti letech. A tohle přesvědčení mu vydrželo až dodneška, do jeho třiadvaceti, kdy má za sebou přinejmenším začátek story, která by jednou mohla aspirovat na hollywoodský scénář: kluk z nebohaté rodiny, který začínal hraním doslova na ulici a jako teenager vzal snad každou brigádu, aby si vydělal na nahrávání svojí muziky… A aby o pár let později napsal písničku Lie to Me, která obletěla celý svět a dnes má na YouTube přes 70 milionů zhlédnutí.

S Lie to Me to Mikolas Josef dotáhl i na šestou příčku v soutěži Eurovize, což pro Česko znamená historický úspěch a pro něj samotného otevřené dveře do světa. Podepsal globální smlouvu se společností RCA Records, vlajkovou lodí Sony Music, v Los Angeles pracuje na svém sólovém albu a chystá tour po několika evropských zemích.

Z umělecké školy ho přitom vyhodili a na gymnáziu z hudebky málem propadl. „Tehdy jsem si řekl, že žádná autorita a žádná instituce, která má na sobě napsáno škola, mi nijak nepomůže dostat se tam, kam chci. A rozhodl jsem se jít úplně jinou cestou. A bylo to to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohl udělat,“ říká Mikolas Josef v dalším dílu podcastu Forbes 30 pod 30.

Co musí muzikant dokázat, aby uspěl na světové hudební scéně? Co Mikolase Josefa baví na muzice a s kým a kde by si rád někdy zahrál? A proč je podle něj důležité podporovat v branži ženy? Tohle všechno se dozvíte v dalším dílu našeho podcastu.